1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Özel Enderun Ailesi Veli Buluşmalarını Gerçekleştirdi
Özel Enderun Ailesi Veli Buluşmalarını Gerçekleştirdi

Özel Enderun Ailesi Veli Buluşmalarını Gerçekleştirdi

Bir ülkenin geleceği olan öğrencilerin yetiştirilmesi, eğitimi ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ancak sağlıklı okul-aile İşbirliği ile sağlanabilir.

A+A-

Öğrencilerin istekleri, ihtiyaçları, ilgi alanları ve geleceğe dönük amaçlarının belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu süreçte aile faktörünün önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Aile katılımının, çocukların öğrenme deneyimlerini ve akademik başarılarını geliştirdiği pek çok eğitimci tarafından vurgulanmaktadır
Okuldaki eğitim sürecine ailelerin katılımı ve okul - aile işbirliğinin sağlanmasının öneminin farkında olan Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi I. dönem veli toplantılarını gerçekleştirdi. Her sınıf düzeyinde gerçekleştirilen toplantı iki günde tamamlandı. Bu toplantıların okul programlarının geliştirilmesine, okul ikliminin iyileştirilmesine, aile hizmetleri ve desteklerinin sağlanmasına, ailelerin çocuğun eğitimine ilişkin becerilerinin artırılmasına, aileler arasında etkileşim ve iletişim oluşturulmasına ve öğretmenlerin işlerine katkıda bulunulmasına yardımcı olacağının bilincinde olan Özel Enderun Ailesi katılımlardan dolayı oldukça memnundu. 
Ailelerin eğitim sürecine katılımına ilişkin görüşleri hususunda Okul Müdürü Said Turgut şunları ifade etti: “Okul ile aile arasında işbirliği, etkili okulların özellikleri arasında yer almaktadır. Veli toplantıları, anne babaların çocuklarının gelişim ve eğitimlerine katkıda bulunmaları için düzenlenmiş etkinliklerin bütünü olarak tanımlanabilir. Kaliteli bir eğitime ulaşmak için sağlıklı bir öğretmen-veli işbirliğine, sağlıklı bir işbirliği içinse tarafların birbirleriyle açık iletişim kurmalarına ve çocukların önemini çok daha iyi kavramalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Çocukların ilk eğitimcilerinin anne babaları olduğu görüşünden hareketle, ailelerin çocuklarının eğitimini desteklemesi ve katkıda bulunmasını sağlamak üzere, sistematik ve kurumsal bir eğitim veren okulumuzda evdeki eğitimi bütünleştiren bir yaklaşım sergilenmektedir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.