1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ÖZEL GENÇLİK ANAOKULU CÜZ ETKİNLİK KİTAPLARI 
ÖZEL GENÇLİK ANAOKULU CÜZ ETKİNLİK KİTAPLARI 

ÖZEL GENÇLİK ANAOKULU CÜZ ETKİNLİK KİTAPLARI 

Okul öncesi dönemde çocuğun dini ve ahlaki gelişimini destekleyen becerileri kazanmalarını temel alan Özel Gençlik Anaokulu, uyguladığı Kur’an-ı Kerim programıyla dikkat çekiyor.

A+A-

Okul öncesi dönemde çocuğun dini ve ahlaki gelişimini destekleyen becerileri kazanmalarını temel alan Özel Gençlik Anaokulu, uyguladığı Kur’an-ı Kerim programıyla dikkat çekiyor. Anaokulunda bu bağlamda uygulanan Kur’an-ı Kerim Okuma Öğretim Programı, program geliştirme sürecinin tüm aşamaları izlenerek hazırlandı.  Farlı seviyelerdeki öğrenciler göz önünde bulundurularak hazırlanan programda “kur” sistemi uygulanarak öğrenciler seviyelerine uygun eğitimler alıyorlar.  Bu sistemde Kuran okuma becerilerine yönelik olarak kolaydan zora, basitten karmaşığa ve oyunla öğretim gerçekleştiriliyor.  Gençlik Eğitim Kurumları tarafından 4-8 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan ve Talim Terbiye Kurulunca 16.11.2016 tarihinde kabul edilmiş olan Kuran Okuma Öğretim Programını tamamlayıcı ve pekiştirici bir özellik niteliğinde “Elif ile Yusuf Kuran-ı Öğreniyor” isimli 4-11 yaş çocukların kullanımına uygun etkinlik kitabı hazırladı. Kitap oyun, tekerleme, boyama, vb. çalışmalarla desteklendi.
Kitabın amaçlarını açıklayan anaokulu müdürü Aliye Duman, çocukların eğitim süresince olumlu duyuşsal özellikler kazanmaları ve oyun içerisinde yaşayarak öğrenmesi olduğunu bu nedenle 4-11 yaş çocuklarının özellikleri dikkate alınarak oyunla öğretim yöntemi benimsendiğini vurguladı. Duman,  etkinlik kitabının, çocuğun oyun içerisinde eğlenerek öğrenmesi, dikkatini vererek aktif olmasını sağlayacağını ve öğrenmeyi daha verimli hale getireceğini söyledi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.