1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Özel Gençlik Anaokulunda Veliler Mesleklerini tanıttı
Özel Gençlik Anaokulunda Veliler Mesleklerini tanıttı

Özel Gençlik Anaokulunda Veliler Mesleklerini tanıttı

Özel Gençlik Anaokulu haftayı meslek tanıtım günleri projesi olarak değerlendirdi.

A+A-

Bir birinden farklı mesleklere sahip olan velilerini hafta içerisinde okullarında ağırladılar. Bu proje ile öğrencilerdeki akademik başarıyı arttırmayı hedefleyen kurum hem veli katılımını sağladı hem de öğrencileri meslekler hakkında bilgilendirdi.

Proje kapsamında ilk meslek tanıtımını öğrencilerden Ali Ukayl Gültekin’in babası Ozan Gültekin yaptı. Bilgisayar üzerine mesleğini sürdüren Gültekin öğrencilere geçmişten günümüze gelişen iletişim araçlarını tanıttı ve konuyla ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. İkinci olarak öğrencilerden Zülal Verda Yıldırım’ın babası matematik öğretmeni Ali Yıldırım öğrencilere öğretmenlik mesleğinin gereklerini anlattı. Yıldırım, miniklere matematikte başarılı olmanın küçük ipuçlarını verdi ve öğrencilerle eğlenceli matematik oyunları oynadı. Haftanın sonunda öğrencilerden Reyyan Melek Büyükegen, Ayşe Berra Büyükegen’in annesi Sümeyra Büyükegen ressamlık mesleği ile ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Büyükegen, öğrencilere resim yaparken kullandığı bazı malzemeleri tanıttı. Öğrenciler meraklı bakışlarla Büyükegen’e ressamlıkla ilgili merak ettikleri soruları sordular.

Okul müdürü Aliye Duman öğrenme sürecinde okul başarısını arttıran faktörlerden birinin okul aile dayanışması olduğunu belirtti. Duman, bu çalışmaların amacının okul aile etkileşimi ile öğrencinin başarısını arttırarak, okulla uyumlu bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi. Bu proje sayesinde aynı zaman da öğrencilerin meslekleri daha yakından tanıma şansı bulduğunu da sözlerine ekleyen Duman dönem başından bu yana devam eden meslek tanıtımına yönelik projelerin dönem sonuna kadar devam edeceğini belirtti.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.