1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. (Özel Haber) Öğrencilere Okulu Sevdirmek İçin Duvara Resim Çizdiler
(Özel Haber) Öğrencilere Okulu Sevdirmek İçin Duvara Resim Çizdiler

(Özel Haber) Öğrencilere Okulu Sevdirmek İçin Duvara Resim Çizdiler

Muş’ta öğretmenler, öğrencilere okulu sevdirmek için köy okulunun duvarına çizgi film karakterleri ve çiçek deseni çizdi.Muş Merkeze bağlı Yarpuzlu köyü öğretmenleri, Muş Güzel Sanatlar Lisesi ve Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri,...

A+A-

Muş’ta öğretmenler, öğrencilere okulu sevdirmek için köy okulunun duvarına çizgi film karakterleri ve çiçek deseni çizdi.
Muş Merkeze bağlı Yarpuzlu köyü öğretmenleri, Muş Güzel Sanatlar Lisesi ve Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, öğrencilere okulu sevdirmek için okulun duvarlarına çizgi film karakterleri ve çiçek desenleri çizdi, duvarı boyadı. Öğretmenlerle birlikte okulun duvarını boyayan öğrenciler, okulun çiçek gibi olduğunu belirtti.
İlkbahar mevsiminin gelişi ve havanın ısınmasının öğrencilerin okuldan uzaklaşmasına neden olduğunu belirten Yarpuzlu Köyü İlkokulu Müdürü Zülküf Demirçin, asıl amaçlarının öğrencilere okulu sevdirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerin boş vakitlerini eğitici olan oyunla geçirmeleri ve daha fazla okul bahçelerini tercih etmesini istediklerini ifade eden Demirçin, “Yarpuzlu, Muş merkezine bağlı bir köy. Yarpuzlu ilkokulunda yaptığımız çalışma, okulu çocuklara sevdirmek için. Güzel Sanatlar Lisesi ve Muş Alparslan Üniversitesinden gelen öğrencilerle birlikte okulu bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Hafta sonu ve diğer vakitlerde de öğrenciler vakitlerini burada geçirsin istiyoruz. Boş vakitlerini burada eğlenerek eğitici olan oyunla geçirsinler. Bu çalışmayı yapıyoruz ki öğrenciler streslerini atsın” dedi.
Okulun duvarlarına çizilen çizgi film karakterlerini boyama çalışmasına yardım eden öğrenci velisi Ramazan Sayılgan, “Yarpuzlu köyünde kalıyorum. Benim üç öğrencim var. Okulumuza elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Çocuklara okulu sevdirmek için elimizden geldiği kadar okulu boyuyor ve okulun etrafını düzeltiyoruz” dedi.
Tek amaçlarının öğrencilere okulu sevdirmek olduğunu ifade eden Muş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Murat Karakurt ise, “Güzel sanatlar öğrencisiyim. Yarpuzlu köyüne okulu öğrencilere sevdirmek amaçlı ve yaş gurubuna uygun çizim yapmak için geldik. İyi olmasını düşünüyorum. Öğretmenlerin ve öğrencilerin yardımıyla güzel şeyler yapıyoruz. Bu da benim için mutluluk verici bir şey” ifadelerini kullandı.
Okullarının çok güzel olduğunu ve çok sevdiğini vurgulayan 4. sınıf öğrencisi Ayşe Sayılgan ise, “Öğretmenlerimiz bize okulu sevdirmek için boya yapıyor. Çok güzel olmuş beğendim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.