1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ÖZEL HASTANELERİMİZE DERS GİBİ YARGI KARARI…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ÖZEL HASTANELERİMİZE DERS GİBİ YARGI KARARI…

A+A-

25 Ocak 2017 tarihli yazımda sistemin her yöne çekildiğini, ölümcül acil hastan da olsa sistem kodlamalarının hastanenin inisiyatifine bırakılması, hastanın normalde muayene olmuş gibi gösterilip sonra da yapılan her türlü harcamaların bir kısmını haksız olarak vatandaşa yansıtıldığını bu durumun parası olmayana öl demek olduğunu belirtmiştim.

Konya Büyükşehir Belediye Hastanesi acil servisine götürdüğüm annemin acilde muayene neticesi acil yatış kararı verildiğini, sıkıntının giderilememesi neticesi aynı gün 16.00’da ameliyata alındığını belirtmiştim. Sonrasında hastan acil olsa da pamuk eller cebe diyerek, 2200 TL para ödemek zorunda bırakılmıştım.

İzmir’de de acile gelen hastaya normal muayene gibi makbuz kesilip yatışı verildikten sonra yine 16 gibi ameliyata alınması neticesi vatandaştan alınan ameliyat ve yatak parasına ilaveten açılan tazminat davasında hastane 1000 TL fazladan vatandaşa ödemek zorunda kaldı. Üst mahkemede bu kararı onadı. Yani bir şekilde Adalet tecelli etti. Yani benim yapmayı beceremediğimi, bir başka mağdur Vatandaş becerdi. Açtı davasını, buna emsal haksız ücret alımlarının önüne geçti. Kendisine helal olsun diyorum.

Diyeceksiniz ki, kardeşim devletin hastaneleri varken neden Özel?

Vereceğim cevap, 25 Ocak 2017 tarihli YAZIMDA mevcut. Devletin acili 2 serumdan sonra kadıncağızı her türlü sıkıntılarının devamına rağmen taburcu etti. Araştırma ihtiyacı hissetmedi. Mecburiyetten gittim, zevkimden değil.

Bizim en büyük zaafımız, ya hastane bizden, kendi kurumumuz, yıpratmayalım düşüncemizdir. Ben iki sefer aynı haksızlığa uğradım.  Birincisinde SSK Bölge Müdürlüğüne her türlü evrakları vermeme rağmen, benim delillerim değil, hastanenin savunması yeterli görüldü.

Hastanız acilden değil, normal servisten hizmet almıştır… Be mübarek her hastanede kamera kayıtları var. Her hastanede mutlaka gelen hastanın ilk giriş yeri tutanakları vardır.

SSK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPSA, hastane bazında şikayeti savunma yerine incelese, bu haksızlıkların önüne geçilir. İş adalete uzanmaz.

Demek ki yüzde yüz benzer olan bu acil servis olayı, Konya Büyükşehir Belediye Hastanesi tarafından yapılan bu haksızlığın açılacak bir davada şahsımın lehine sonuçlanacağının delilidir.

Kesinlikle bu haksızlığı bilmeme, yazmama, her türlü resmi kurumdan savuşturulmuş cevaplar almama, adaletsizce benden 2200 TL alınmasını vicdanen helal etmediğimi beyan etmekle birlikte, kesinlikle kazanacağımı bile bile dava açmayacağımı beyan ederim. Amacım hiçbir kurumu yıpratmak değil, görevini yapmayan Sosyal Sigortalar Kurumunun daha iyi çalıştırılmasıdır... İnşallah bundan sonraki süreçlerde aynı durumu başka vatandaşlara yansıtmazlar. Bu sadece Büyükşehir Hastanesi için değil tüm özel hastaneler için geçerli olmalıdır.

Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Çok bereketli geçen kış ve ilkbahar mevsimi sonunda müthiş sıcaklar bastırdı.

Bizler ter döksek de ürünlerin ve hasadın güneşe ihtiyacı var.

İnşallah çiftçimizin bereketi bol olmuştur.

Bolluk demek yurt dışına giden milli servetimizin içerde kalması demektir.

Tarımda kendi kendimize yetemiyoruz.

Kaliteli ürün üretemiyoruz. Dışarıya bire satarken, bir başka ülke aynı ürünü 3 e satıyor.

Yani aynı üründen biz 1 lira alırken, diğerleri 3 lira alıyor.

Derseniz ki, bu adalet mi diye.. Demek ki bizde bir terslik var.

Yurt dışına gönderdiğimiz birçok ürün, laboratuvar testlerinden geçemeden geri döner. Ya aşırı ilaç kullanımı olmuştur, veyahut üzerlerinde sinek kalıntısı vardır.

O ürünler de imha edilmediğine göre, hızlı bir şekilde iç piyasaya bizlere sunulur.

Yani onların ki CAN bizim ki patlıcan.

Her türlü hastalık aldı başını gidiyor, bunun en büyük nedeni de tükettiğimiz gıdalar.

Devletin asli vazifelerinden biri, vatandaşını her türlü sağlık riskine karşı muhafaza edecek önlemler almaktır.

Öncelikle kendi halkını her türlü zehirli ürüne karşı koruyacaksın.

Öyle bir eğitim vereceksin ki, helal kazanç ve Allah Korkusu vicdanlarda yer edinecek.

Öyle bir teknoloji kullanacaksın ki tarım ilaçlarıyla değil, tohumda kaliteyi üst sınıfa çıkaracaksın.  Dönümde 1 alıyorsan, 3 alacaksın.

Sözün özü, olmuyor olmuyor...  Güvendiğimiz dağlara kar yağıyor. Biz gelecek nesillerimize hakkın, hukukun, adaletin tecelli ettiği, kimsenin kimseyi kazıklamadığı bir dünya bırakılmasından başka bir derdimiz yok. Bırakalım siyaseti..

Dürüstlükten, doğruluktan her kim olursa olsun ödün vermeyelim.

 

 

 

Bu yazı toplam 733 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.