1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Özel meram Sınav Koleji Velileri ağırladı
Özel meram Sınav Koleji Velileri ağırladı

Özel meram Sınav Koleji Velileri ağırladı

2016- 2017 Eğitim- Öğretim Yılı'nın başlamasının ardından 30 Eylül Cuma günü 11.ve 12. sınıf velilerine düzenlenen veli-öğretmen tanışma toplantısı Özel Meram Sınav Anadolu Lisesinde yapıldı.

A+A-

Veli toplantısında bir konuşma yapan Kurum Müdürü Muhammed Yavuz GÜRBÜZER; Veli toplantılarının önemine dikkat çekerek, geleceğimiz olan çocuklarımızın hedeflerini başarmada okul –veli iş birliğinin çok önemli olduğunu ve veli toplantısının sadece tek taraflı bir şeylerin ifade edildiği rutin faaliyetler olmadığının altını çizdi. Konuşmasına devam eden GÜRBÜZER; Veli toplantıları, eğitimin öncelikli meselesi olmasına rağmen, yine pek ciddiye alınmayan konular arasında yerini korumaktadır. Elbette, okul aile işbirliğinin öğrencinin eğitim yaşamı için önemi tartışılamaz. Bu işbirliğinin temelini veli-öğretmen iletişimi oluşturmaktadır. Ancak, bazı veliler, veli toplantılarını, özellikle, benzer konuların konuşulduğu rutin toplantılar düzenlendiğini varsayarak, bu toplantılara gitmemeyi tercih etmektedirler dedi. Veli toplantılarımızın 2. Ayağını da 9 ve 10.sınıf öğrenci velilerimizle 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirileceğinin mesajını veren Gürbüzer aynı zamanda Hayatta en büyük zenginlik; mutlu bir aileye sahip olmaktır. Sınav Ailesi olarak “ Biz Bir Aileyiz” kahvaltı programında 9 Ekim Pazar günüde tüm velilerimizle bir araya geleceklerini söyledi.

Tüm eğitim- öğretim kadrosunun hazır bulunduğu toplantıda okul hakkında genel bilgiler verilirken veliler ders öğretmenleri ile tanışma olanağı buldular. Ayrıca toplantının birinci bölümünde Konya Sınav Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Abdullah Tuna tarafından yapılan “Öğrencinin Sınav Sürecinde Yol Haritası” konulu sunumu veliler tarafından dikkatle takip edildi. Toplantının ikinci bölümünde Öğretmenler ile tanışan veliler daha çok ders ve okul işleyişi hakkında bilgi alışverişinde bulundular, branş öğretmenleriyle ayrı ayrı görüşen veliler, yıl içerisinde çocuklarının nasıl bir akademik çalışma programı içerisinde olacaklarını öğrendiler. Karşılıklı sohbetlerin edildiği ve hedeflerin anlatıldığı toplantıda tüm yılın vizyonu paylaşılmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.