1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Özel Öğretim Derneği Konya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı
Özel Öğretim Derneği Konya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Özel Öğretim Derneği Konya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya Şubesi Olağan Kongresi Özel Gençlik İlkokulu / Ortaokulu konferans salonunda yapıldı.

A+A-

Kongreye Milli Eğitim Bakanlığının çok değerli bürokratları,  Eğitim Bir sen Konya 2 nolu Şube başkanı Şenol Metin sivil toplum örgütü başkanları, özel okul kurucu temsilcileri mesajlarla ya da katılarak büyük ilgi gösterdiler.


Genel Kurulda Divan Başkanlığına MEB Ölçme Değerlendirme ve sınav hizmetleri genel müdürlüğü – Baskı ve Sevk Hizmetleri Daire Başkanı Mecit Dönmezbilek, üyeliklere Gülnihal Koleji Kurucusu Sayın Ayhan Çetinkaya, Akıllı Okullar Kurucu Temsilcisi  ve ÖZDER  Meslek Liseleri Komisyonu Başkanı Süleyman Altundal, MEB Öğretim Programları, Teşvikler ve Sosyal Ortaklar Daire Başkanlığından  Mustafa BIYIKLI seçildi.

Büyük coşkuyla geçen kongrede açılış konuşmasını yapan ÖZDER Konya Şubesi Kurucu Başkanı Muharrem Turşucu, Türkiye deki Özel öğretimin tarihi süreci ile ilgili bildirimde bulunarak, Konya daki özel okulların dünden bugüne yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Derneğin henüz yeni bir kurum olmasına rağmen Milli Eğitim gündemini takip ederek çok önemli faaliyetlere imza attığını söyledi. Devam eden süreçte daha çok başarının sağlanabilmesinin özel kurum sahiplerinin derneğe sahip çıkmasıyla mümkün olacağını belirten Turşucu, "Derneğimizin yönetimini güçlendirmek ve özel kurum sahiplerinin yaptığımız çalışmalara daha aktif katılmasını sağlamak için Genel Kurula gidiyoruz" dedi.
Divan Başkanı ÖZDER Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mecit Dönmezbilek Derneğin kuruluş süreci, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve ÖZDER Akademi konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 
Genel Kurulda tek listeyle seçime gidildi. Seçim sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen ÖZDER Konya Şubesi yeni Başkanı Barış Çağlayan Çakır, yaptığı konuşmada, " Sektörümüzle ilgili birçok dernek var ancak Özel Okullar, Özel Öğretim Kursları, Temel Liseler ve Özel Anaokulları ile ilgili tüm alanı kuşatan bir sektör derneği olarak ÖZDER ortaya çıktı. Dershanelerin dönüşüm süreci, Temel liseler, Özel öğretim Kursları, Devlet desteği uygulamalarında sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucu aldığımız raporları sizler adına Bakanlığa sunan bir dernek olduk.  Konya da 2000 li yıllarda dershanelerin bir araya geldiği yerel olarak kurduğu  Kondebir derneği dışında Özel Öğretimle ilgili ilk defa ÖZDER Konya şubesi olarak siz değerli Kurum temsilcilerimizle bir araya geliyoruz. Samimiyet eksenli, birbirimizle  görüş alışverişinde bulunacağız. Ankara Genel merkezimizin ÖZDER Akademi olarak başlattığı çalışmalarla Kurumlarımızda çalışan yada çalıştırmayı düşündüğümüz personelin eğitimiyle ilgili yapılacak çalışmalarda birbirimize yardımcı olacağız. ÖZDER, eğitimin, insanlar ve toplumlar için can alıcı bir unsur olduğunun farkında olarak kurumlarımızın lehine olan her şeyin savunucusu olacaktır. ÖZDER, son 2 yıldır özel eğitim ve öğretim alanında sektörün en güçlü temsilcisi olmuştur. ÖZDER, kendine bağlı kurumların hak ve hukukunu korumanın yanında Eğitim alanında yapılan tüm değişim ve yenilikler için danışmanlık, rehberlik ve öncülük yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. ÖZDER, tüm bunları sizlerin destek ve katkısı ile yapacaktır. Arkadaşlar, derneğimizin Konya Şubesi yeni yönetimini bu misyona uygun olarak Özel okullarımız arasında Anaokul, İlkokul, Ortaokul , Temel lise, Anadolu ve Fen lisesi olarak Konya ya yıllardır hizmet etmekte olan arkadaşlarımızı aldık ve derneğimizi bu zengin birikim ve tecrübeyle büyüteceğiz. Hepinizin bu çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmayacağınıza güveniyor katılım ve desteğiniz için şahsım ve yeni yönetim adına teşekkür ediyorum" dedi. Dilek ve temenniler sonrası Akşam yemeği ile kongre sona erdi. 

Yeni Yönetim Kurulu Listesi

Yönetim Kurulu (Asil)
1. Barış Çağlayan Çakır – Özel Gençlik İlkokulu / Ortaokulu  - Başkan
2. Abdullah Türkyılmaz – Özel Türmak  Eğitim Kurumları  - Başkan Yardımcısı
3. Ahmet Kaynar – Özel  Başak Eğitim Kurumları 
4. Gülcemal – Özel  Çözüm Temel Lisesi  -  Sekreter
5. Said Turgut – Özel  Enderun Fen Lisesi – Muhasib Üye 

Yönetim Kurulu (Yedek)
1. Cemil Erdem – Form Kampüs 
2. Mustafa Kamer – Özel  Kamer Anaokulu
3. Abdullah Şafak – Özel  Lale Eğitim Kurumları
4. İlhan Yılmaz – Özel  Türmak Eğitim Kurumları 
5. Ömer Faruk İyibildiren – Özel  Model  Eğitim Kurumları 

DENETİM KURULU 

Asil Liste
1. Mevlüt Aydoğmuş  - Eğitimci
2. Özcan Dalgıç – Özel  İstikbal Kreşi
3. İzzet Yurteri – Özel  Elmas Eğitim Kurumları

Yedek Liste
1. Mustafa Yıldırım – Özel  Çözüm temel Lisesi                                                                    
2. İlhan Post – Özel  Gençlik Temel Lisesi 
3. Aliye Duman – Özel Gençlik Anaokulu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum