1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Paket Ve Partiler !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Paket Ve Partiler !..

A+A-

Bu demokratikleşme paketi herhalde daha çok duman çıkartacak.
Çok yorumlar yapılacak, çok konuşulacak. Bana kalırsanız, konuşulacak pek bir şey yok. Endişem ise gelecekte bu paket hayatımıza nasıl yansıyacağıdır.
Pakette Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın konuştuklarına bakarsanız muğlâk ve açıklık kazanması gereken çok şey var olduğunu düşünüyorum.
Mesela Namaz kılmak isteyen bir personele işveren izin vermez ise ne olacak?
Mesela herkesin yaşantısı kendisini ilgilendirirse, herkes bildiği gibi istediği yerde yaşayabilecek mi?
Mesela resmi nikâh yaptırmayan, dini nikâh yaptırabilecek mi?
Bir arkadaşım bana diyordu ki:
“Bu demokrasi bize biraz lüks “
Şu işin ortasını bir türlü tutturamadık.
1908 Meşrutiyet,
1924 Anayasası,
1961 Anayasası,
1982 anayasası ve yapılan gelen değişiklikler…
Şimdi yeni Anayasa çalışmaları. Bakalım ne getirecek?
Ne götürecek?
Bu yapılacak Anayasa şimdiden bazı kesimlerde eleştirilmeye başlandı bile.
Şimdi birkaç gündür izlediğim partilere bakmak istiyorum.
Bir defa sanki bu değişmez bir tablo. İktidarın yaptığı hemen her şeye “İztemezük” mantığı ile yaklaşmak.
Şimdi şu bizim aslan sosyal demokratları ve CHP’yi bir türlü çözemiyorum. Paket için Kemal Kılıçdaroğlu “Bizim tekliflerimizin kötü bir kopyası” dedi. Peki Sevgili Kılıçdaroğlu paket beklentilere ne ölçüde cevap verdi, ne kadar eksik var. Bunu açıklarmısınız.
Bakıyorsunuz yurt içinde PKK ile el sıkışanlara karşı ateş püskürtülüyor. Yurt dışında ise bu kimseler PKK ile yan yana ve kucak kucağa oturuyorlar. Kurucusu Atatürk’e hakaret eden, bir anlamda katil diyen vekili içinde barındırıyor.
Bağımsız bir ülke için, tek dilin önemini anlamayan,” Laiklik, din ve vicdan özgürlüğü” deyip hala 60 yıl öncesi mantığı ile dine saldıran dincilere malzeme olan CHP.
Son yıllarda artık alıştık. Seçimler yaklaşırken Amerika’ya bir AK partililer gidiyor, arkasından da CHP’liler . Benim dikkatimi çeken ise bu AK parti yetkilileri ve CHP yetkilileri bu gidişlerinde Yahudi, Mason örgütleriyle bir araya geliyorlar.
Her iki parti yetkililerine de soruyorum. İkisi de halkın partisiyiz diyor. Peki ne işiniz var, Yahudi, mason localarıyla.
Kur’an-ı Kerim’deki ayeti bilmiyor musunuz. Mealen ne diyor ?
“Siz onların dinine dönmedikçe onlar sizden hoşnut olmaz”
Gelelim MHP’ye :
Bir çok konuda söylemlerine katılıyorum. Özellikle “Türk” olmaktan ve Türk- Kürt yada başka etnik kökenlerin birlikte bin yıldır yaşadığını biliyoruz. O zaman neden “Andımızın” okullardan kaldırılmasına MHP gibi düşünüyorum.
Ancak MHP’nin de kendisini bir revize etmesi gerekir. Her şeyi “İztemezük” gözlüğü ile görmek ülkeye bir şey kazandırmaz. Seçim Barajı konusu ise tam bir muamma. Burada her halükarda MHP’nin küçültülmesi planlanıyor gibi geliyor. Buna demokrasiye inanan herkesin karşı çıkması gerekir.
BDP zaten malum.
Onların varsa, yoksa istekleri 40 bin kişinin katili Abdullah Öcalan canisine af getirtmek. Bir taraftan bir şey istemeyiz derken, diğer taraftan istemem ama cebime koyun gibi düşünüyorlar ve ülkeyi giderek bölmeye götürüyorlar.
Mesele hiçbir zaman Kürt meselesi değil, Kürtleri kullanarak Türkiye’yi bölmek ve BOP projesini hayata geçirip, küçük devletçikler oluşturup, ABD’nin uydusu yapmak istiyorlar.
Halkımız bunları iyi görmeli, iyi anlamalıdır.
 

Bu yazı toplam 246 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.