1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. PARSEL PARSEL SATMA YOKSA İSTİKAMETİNİZ YANLIŞ.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

PARSEL PARSEL SATMA YOKSA İSTİKAMETİNİZ YANLIŞ.

A+A-

Ne dedik Adalet ve Kalkınma Partisini yüzde 50’lerde gösterenlere itibar etmeyin. Yüzde 40’lar seviyesinde demiştik.

Ne diyorlar?

Cumhurbaşkanı’nın düzenli yaptırdığı anketlerde partinin 40’lar seviyesinde gezdiği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı’nı kimler yönlendiriyor bilemiyorum. Ancak parti içi kararları kendi inisiyatifi olduğuna inanmıyorum.

Mesela daha bir ay önce Fetö çetesinin en önünde yer aldığı tespit edilen Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi Şaban Dişli Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilmişti. Sonra istifa ettirildi.

Gerekçe belli. Parti yıpratılıyor. Eğer Şaban Dişli’nin Başdanışman yapılması Cumhurbaşkanı’nın tasarrufu ise bu istifa ne anlama gelmeli?

İstifası istenen Belediye Başkanları demezler mi, Sayın Cumhurbaşkanım sizde de metal yorgunluk başlamış. Kararlarınız parti içinde tartışılmaya başladı, göreve getirdikleriniz daha 1 ay geçmeden istifa ettirildi diye.

Parti içi tasarruflarınıza eyvallah. İstediğiniz İl Başkanının istifasını ister, istediğiniz yönetimi görevden alabilirsiniz. İstediğiniz Bürokrasi kadrolarını değiştirebilirsiniz. Bu partinizin iç sorunudur. Bu konuda hiç kimse sizi eleştiremez.

Ancak Belediye Başkanları hakkındaki tasarrufunuz, Millet nezdinde olumlu algılanmamıştır. Çünkü onlarda sizin gibi, Milletvekilleriniz gibi seçimle gelmiştir. Bir Milletvekilinin Milletvekillikten istifası ne kadar zordur. Ben istedim oldu olmaz. Özellikle Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını hangi şartlarda kazandığınız herkesin malumudur. Eğer bu isimler olmasa sizin mücadelenize rağmen her iki Büyükşehir’de elinizden uçup gidebilirdi.

Özellikle şu günler Adalet ve Kalkınma Partisinde yeniden popüler olan Bülent Arınç’ın ‘EĞER BİRİLERİ OTURDUĞU KOLTUKTAN KALKMAKTA SIKINTI YAŞIYORSA KESİNLİKLE ALTINI KİRLETMİŞTİR'” bir Hint atasözü ile attığı tweet kişiliğine hiç yakışmadı.

Yine söylüyorum. Bu kararları size aldırtan bir gizli el var. Eğer Bir Belediye Başkanı’nın bir muhtar kadar değeri yoksa vah memleketin haline.

Yarabbi ne Muhtarlık mış.. Ne muhteşem hizmetler veriyorlarmış da haberimiz yok. Sayın Cumhurbaşkanı herhalde seçime Muhtarlarla birlikte girecek. Varsayalım bir Vatandaş olarak imkan verilse Belediye Başkanlığı’mı Muhtarlık mı dese, elbette Muhtarlık derim. Belediye Başkanlığı’nı neden alayım ki? Geceni gündüzüne katacaksın, deli gibi çalışacaksın, Aile hayatını neredeyse unutacaksın, iyi ya da kötü eleştirileceksin, Millete hesap vereceksin. Ve bir gün yeter hadi makamdan in bakalım denecek. Valla bu sıkıntılara gelemem. Sonra Baba ne yaptın, dede ne yaptın da seni kapının önüne koydular diye nesillerime hesap vereceğim? Yok öyle. Varsa bir üçkağıtçılık, memleket parsel parsel satılmışsa, Vatan hainleriyle iş birliği yapılmışsa, verin dosyayı Savcıya, herkes Hanya’yı Konya’yı görsün. Kimse zan altında bırakılamaz.  Millet adına kararı Yargı verecek.

Ben Adalet ve Kalkınma Partisi’ne Ankara’da çok şey kazandıran Melih Gökçek’in Başarısız olduğum için değil liderim istediği için istifa ediyorum demesi takdire şayandır. Harbi harbi çalıştı.. İster muhalefet ister Adalet ve Kalkınma Partisi içinde bazı gruplar onun başarısını hazmedemedi. Çatır çatır hasetlerinden çatladılar. Sayın Cumhurbaşkanı kendisini çoook ama çoook arar Ankara’da. Bir kez daha söylüyorum. Varsa bir kanunsuzluk, kararı verecek yargıdır.

Muhtarlık mı? Valla düşünürüm. Tek tip kimlik kartın olacak, makamın olacak.  4 yılda bir kez bile oy veren vatandaşın yüzünü görmeyeceksin, Maaş ve sigortan yatacak, kırk yılda bir imza ihtiyacı olacak ona da her imza başı para alacaksın ayrıca her kesim seni el üstünde tutacak. Belediye Başkanları seni gezilere götürecek, Her hafta Cumhurbaşkanlığı köşkünde ağırlanacaksın.

Temiz ve baya itibarlı bir iş.

Cumhurbaşkanı bu kararları kendi tasarrufuysa, bence ilk yıpranan Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Yok birileri empoze edip, Sayın Cumhurbaşkanımın istikametine yön veriyorlarsa, kesinlikle bunlar kötü niyetli.

Sayın Cumhurbaşkanım, Bir ülkede Ekonomi kötüye gidiyorsa, Vatandaşın alım gücü her geçen gün düşüyorsa, market fiyatları her hafta tek yönlü yukarı etiket değiştiriyorsa, bunlar yetmezmiş gibi 16 yıl sonra Vatandaşı bezdirecek yeni zamlar vatandaşa dayatılıyorsa. Bütçe açığını kapatmak için 14 Milyar Tl ceza kesilmesi planlanıyorsa, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 5 dakika önce ‘iddia ediyorum, net olarak buradan açıklıyorum, üstüne basa basa söylüyorum : Motorlu Taşıtlar vergisinde artış sadece 2018 sonrası araçlar için geçerlidir, diğer araçları kapsamıyor.’ ve reklam arasından sonra ‘Vatandaşlarımızdan özür diliyorum, yanlış anlamışım. Tüm araçları kapsıyormuş.’ diyorsa..

Hatayı ve düşüşü yanlış istikamette arıyorsun demektir.

Not: Gazeteci Mehmet Barlas'ın AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen oğlu Cemil Barlas yeni bir darbe girişiminin hazırlığının yapıldığını iddia etti "Şubat ve Mart ayı için hain plan dedikoduları dolaşıyor.. Hedef her zamanki gibi Erdoğan.. Olağan şüpheli global çete.. Erdoğan ve ailesini ABD’de yargı sürecine sokmak hain planın bir parçası olabilir..

Neticede darbe öncesindekilere benzer dedikodular önümüzdeki Mart ayı için konuşuluyor.. Benden söylemesi.." demiş. Geçen hafta cesaret edipte kimsenin yazamadığını ve hazırlıkların kaynağını yazmıştım. Detaya girmeden uyaranların sayısı da gittikçe artıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 578 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.