1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Pazartesi Armonisi Fıkralar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Pazartesi Armonisi Fıkralar

A+A-

Önce bir gurumu ve Türk Milletinin gururu olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ecdadımız Süleyman Şah’ın türbesinin terör örgütü tehdidinden kurtarılması, Türkiye sınırı dışındaki Türk toprağı olan yerde Türk Bayrağının dalgalandırılması nedeniyle önce alınan karar ile hükümetimizi, daha sonra Türk silahlı kuvvetlerimizi bir Türk vatandaşı olarak tebrik edip, teşekkür ediyorum. Ecdadımızın bize emaneti olan Süleyman Şah türbesi operasyonu ile takdir ediyorum.
İçte ve dışta dost ve düşmanlarımız görsün ki, Türk askeri her zaman millet, vatan ve bayrak düşmanlarına dün olduğu gibi bugünce gerekli cevabı verecektir. Ecdadımıza ve mirasımıza sahip çıkarsak, yarınlarda da bize sahip çıkılacak ve Türk Bayrağı ilelebet gönderden indirilemeyecek ve Türk yurdu böldürülmeyecektir. Operasyonda bir zayiatın olmaması ayrıca takdire şayandır.
+++ +++
Hükümet tarafından meclise geçtiğimiz hafta sonu getirilen “İç güvenlik Yasa “ teklifi tüm hızı ve tiyatral gösterilerle devam ediyor.
Gerilim var,
Laf düellosu var,
Çekişme, sataşma var.
Eğer Türkiye’nin halini görmek isterseniz, ya da sizleri, bizleri temsil edenleri görmek isterseniz, TBMM TV’yi izleyiniz.
+ ++ +++
Temel’in ineği hastalanmış…
Hangi veterinere götürmüşse bir türlü iyileşmemiş.
Temel biçare bir şekilde düşünürken ellerini açıp Allah’a yalvarmış..
- Yarabbi sen ineğimi iyi et, iyi edersen 15 oruç tutarım.
“Bu hayvan 2 günden fazla yaşamaz.” Diyen veterinere rağmen inek iyileşmiş.
Bizim Temel 15 gün oruç tutmuş. 16 gün inek ölmüş. Temel ne yapacağını şaşırmış. İnek öldü, 15 gün de oruç tutulmuş. Ellerini açmış:
Yarabbi sen sanıyorsun ki, Temel aptaldur. Hiç itiraz kabul etmem, ineğu kurbana sayar, tutiğum oruçları da Ramazan’dan düşerum. Hiç kusura pakmayasun…
+++ +++
Kadın ve bilgisayar karşılaştırılması…
İkisinin de durup dururken niye bozulduğunu anlayamazsınız.
İkisinin de hafızası çok güçlüdür. Hiçbir şeyi unutmazlar.
Aldous Huxley diyor ki:
Şans bukalemun gibidir. Biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.
+++ +++
Güvenmek …
İyi evladım vardır diye güvenme, evlendirmeden. İyi komşum vardır diye güvenme, büyük derde düşmeden, İyi arkadaşım vardır diye güvenme, başına bela gelmeden. İyi eşim vardır diye güvenme, hastalanıp yatağa düşmeden. İyi kardeşim vardır diye güvenme, araya maddiyat girmeden. İyi mahsulüm vardır diye güvenme, ambarına girmeden. İyi dostum vardır diye güvenme, araya dost görünen biri girmeden.
+++ +++
Yazımızı Hacı Bektaşi Veli’nin bir sorusu ile bitirelim.
Sevgi varken nefret niye, barış varken savaş niye, kardeşlik varken didişmek niye, dostluk varken düşmanlık niye, hoşgörü varken bağnazlık niye, özgürlük varken tutsaklık niye, adalet varken haksızlık niye?”

 

Bu yazı toplam 122 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum