1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Pekyatırmacı, “Yeni markalar üreteceğiz”
Pekyatırmacı, “Yeni markalar üreteceğiz”

Pekyatırmacı, “Yeni markalar üreteceğiz”

Selçuklu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Pekyatırmacı beraberindeki heyet ile gazetemize ziyarette bulundu. Pekyatırmacı 31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlere ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

A+A-

Konya’ya değer katacak işler yapacağız
Selçuklu ‘da daha yapılacak çok işin olduğunu aktaran Pekyatırmacı, “Hem Konya’ya, bölgeye ve ülkemize değer katacak daha çok iş yapacak ve daha çok markalar üreteceğiz. Yeni dönemde yaptığımız çalışmalar var. Beklenti ve ihtiyaç doğrultusunda her alanda yeni yatırımlara ihtiyaç var. Mart ayının başında bu yatırımlarımızı açıklayacağız. Bu kapsamda belediye içinde ve vatandaşlarla irtibat halindeyiz. İhtiyaçlara ayak uydurmak üzere yatırımları çeşitlendiriyoruz. Belediye olarak; yol, kaldırım, tesislerin yanında insanımıza dokunan işlere daha çok önem veriyoruz. Gönül Belediyeciliği ile halkın memnuniyetini ölçebilmek ve hizmetleri sürdürmek oldukça önemli. Bu işi yatırım planlaması şeklinde görmüyoruz” açıklamalarını yaptı. 
Konya, Büyükşehir Yasası için örnek
Büyükşehir Yasası hakkında düşüncelerini de dile getiren Pekyatırmacı, “Konya’da, Büyükşehir Yasası konusunda daha önce bir sıkıntı yaşamadık bundan sonrada yaşayacağımızı düşünmüyorum. Konya’da birlik beraberlik ortamımız var. Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 arasında Konya’nın 31 ilçesine parti ayırt etmeden hizmet götürdü. Daha önce alınmamış hizmetler bu dönemde alındı. Taşralara altı yapı üt yapı yatırımları yaptı. Büyükşehir Yasası’nın Konya’daki uygulamasının örnek bir uygulamadır.  Her siyasi parti seçime kendi kimliği ile girer. Seçimler kazanıldıktan sonra belediye başkanı tüm ilçenin belediye başkanıdır. Buna bu gözle bakmak gerekiyor. Maksadımız hizmettir. Partiler birer araçtır. Mevcut sistemde çok güzel hizmetlerin devamı gelecektir” dedi.
Uğur İbrahim Altay çıtayı yükseltti
Selçuklu ‘da Uğur İbrahim Altay’ın 2 dönemde çok değerli çok büyük hizmetleri olduğunu ve bu yapılan hizmetlerin sadece Selçuklu ’ya değil Konya’ya ve bölgeye değer katan büyük hizmetler olduğunu ifade eden Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Kongre Merkezi, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya Tropikal Kelebek Vadisi, Sille’de yapılan restorasyon çalışmaları bunların hepsi Konya’da ve bölgede marka haline gelen projelerdir. Kısa sürede çok doğru hizmetler olduğunu gördük. Selçuklu ‘da yapılan hizmetler çıtayı yükseltti. Selçuklu ‘da artık beklenti de yükseldi. Eğitim, spor, kültür alanında çok değerli çalışmalara imza atıldı. Her mahallede sosyal tesisi hayata kazandırıldı. Hizmetler yapıldıkça yeni hizmetlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor” dedi. 
Belediyeler; üretim, ticaret ve istihdam yeri değildir
Belediyelerin işletmecilik anlamında bir işe girmesini doğru bulmadığını anlatan Pekyatırmacı, “ Belediye bir ticaret, istihdam ve üretim yeri değildir. Ancak şuan Büyükşehir Belediyemizin KOMEK’leri var. KOMEK’ler büyük manada bit kitleye hitap ediyor. Hitap ettiği kitle meslek sahibi olabiliyor. Üretim yapma imkanı var. Sızma Mahallemizde KOMEK Merkezimiz var. Bu merkezde halı üretiliyor. Üretilen halıdan gelir elde ediliyor. İş ve hizmet yapmak telaşında olmamamız gerekiyor. İnsanlarımızın nasıl üretken olabilecekleri üzerinde de durmamız gerekiyor. Büyükşehir’in üzerine daha büyük yük düşüyor. Yeni yasa ile Büyükşehir belediyeleri her işi yapabilir konumdalar. Her kapsamda hizmet eder ve işletme oluşturabilir durumdalar. Bizler ilçe belediyeler olarak buna destek verebiliriz. Ticari ve sanayi anlamında işin direkt içerisinde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Proje destek programlarımız var. Bu programlarda üretken faydalı işler yapabilecek olan varsa bunları da destekleyebiliyoruz. Projeler hakkında diğer STK’larla işbirliği halindeyiz” ifadelerini kullandı. 
En yüksek oy oranına ulaşacağız
Seçimle ilgili açıklamalarda bulunan Pekyatırmacı, “Herkesin oyuna talibiz. Daha önce AK Parti dışındaki partilere oy vermiş vatandaşın oylarına talibim. Bu konuda karşımızda bir alternatif olduğunu düşünmüyoruz. Karşımızda bir aday olduğunu düşünmüyoruz. Selçuklu ’da yaşayan herkese hizmet vereceğiz. En yüksek oy oranına ulaşmak istiyoruz” dedi.(HALİL YILMAZER ÖZEL HABER)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.