1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. PEMA Koleji’nden YGS başarısı
PEMA Koleji’nden YGS başarısı

PEMA Koleji’nden YGS başarısı

28 Mart 2017 Perşembe günü açıklanan YGS sonuçlarında dereceye giren PEMA Koleji öğrencileri ödüllendirildi.

A+A-

Nagihan ÇAPKIN

İlk 500’e 18, ilk bine de 20 öğrencinin girdiğini belirten PEMA Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit Koç, “Bugüne dek görülmeyen bir başarıya ve tarihi bir rekora imza attık.” dedi.

Hasan Cahit Koç, PEMA Koleji’nin Konya’da ve Türkiye’de adından söz ettirdiğine dikkati çekti. Başarıda sınır tanımadan  daima rekora koşup yalnızca kendilerini rakip gördüklerini başarılarının tesadüf olmadığını söyleyen Koç, “Okul başarı puan ortalamamız bu sene sorular zor olmasına rağmen 7 ila 10 puan arasında artış göstermiştir. Başarımız asla tesadüf değildir. Bu tablo; çalışmanın, disiplinin, özverinin ve mükemmel mesleğine aşık bir öğretmen kadrosunun başarısıdır.” ifadelerini kullandı.

PEMA’nın yöneticileri olarak sahada, sınıfta, öğrencilerle daima iç içe olduklarını dile getiren Koç, durmadan yılmadan çalışacaklarını ve başarıları daha üst seviyelere çıkaracaklarının altını çizerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “PEMA’lı sorumluluk sahibidir, çalışkandır, dürüsttür, lider ruhludur, duyarlıdır, bayrağını ve vatanını sever, manevi hassasiyete sahiptir, başarılıdır ve başarmak zorundadır.”

Dereceye giren öğrenci ve başarı sıraları: Ahmet Bilir Türkiye 13.sü, Talha Barış Akşahin Türkiye 90.sı, Mehmet Saraçoğlu  Türkiye 108.si, Ceren Biçer Türkiye 165.si, Batuhan Keskin Türkiye 212.si, Nurettin Kara Türkiye 286.sı, Yiğitcan Özkaya Türkiye 296.sı, Damla Nur Balevi 341inci, Nasuh Dinçer 351inci, İhsan Gökcül 26ıncı, Mehmet Hilmi Dündar 410uncu, Emre Dülger 463üncü, Şefik Onur Uykun 469uncu, Naime Sena Selvi 476ıncı, Burak Suna 546ıncı, Muhammed Yusuf Karaaslan 565inci, Ahmet Niyazi Güney 591inci, Süleyman Turancan Burucu 778inci, Refika Kalyoncu 771inci, Ahmet Nuri Sezer 930uncu.