1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi

A+A-

Önceki akşam resmi siteden yapılan açıklamada mevcut yönetim genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Peki bu   karar sürpriz miydi?

Pandemi öncesiydi Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk ve yönetim gazetecileri sohbet toplantısı için toplamıştı. Video ve fotoğraf çekilmemesi için ricada bulunuldu. Transferler, Aykut Kocaman, adaylık gibi konular vardı. Olası sorulara karşı bir soru-cevap hazırlansa da Başkan dolu, gazeteciler de soru sormak için sıraya girmişti.

Başkanın söyleyecekleri çarpıcıydı, “Bize verilen listeye göre görüşmeler yaptık”, “Transferleri hocayla birlikte karar verdik”, “M. Ali Aydınlar’ın hastanesi var diye ameliyata kendisi mi giriyor, “Biz gerekeni yapıyoruz taktiği hoca veriyor”, “Bizden daha iyi başkanlık yapacak varsa koltuğu teslim ederiz” diyordu Başkan Hilmi Kulluk. Arkadaşlarımızdan birisi soruyu sormuştu, Başkan aday olacak mısınız? “O gün gelsin bakarız” dedi Başkan ama ses tonundan cevabı belliydi.

İttifak Holding Konyaspor kadro kalitesi itibariyle gerçekten iyi değildi. En basit örneğin, Miya, Levan, Thuram ne zaman neden oynanmıyor dense bir sonraki hafta 11’de dökülüyordu. Ancak yerine gelecek isimlerde yoktu. Kadro yetersiz kaldı. Takım neden son haftalara doğru küme korkusu yaşadığını anlatırız ama takımda genel olarak bir durağanlık vardı. Yönetimde de bu enerji azalmış olacak ki lig biter bitmez aday olmayacaklarını açıkladılar. Yeni adayların önünü açtılar.

Salgın nedeniyle seçimin ağustosta değil ekim de yapılacağı tartışılsa da gazetemizin öğrendiği bilgilere göre genel kurul açıklandığı tarihte yapılacak. Adaylar konusunda çok spekülasyon var. Dileğim yeni bir taze kanla planlı bir yönetim aday olsun. Bülent Hoca Başkan giderse bende istifa ederim demişti. Son lig yazımda ağustosta çoğu şey belli olur demiştim ama görünen o ki yaz dönemi yeşil beyazlılar için beklenenden daha hareketli geçecek.     


 

Bu yazı toplam 1085 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar