1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pişman Olacaklar
Pişman Olacaklar

Pişman Olacaklar

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Afrin’de devam eden Zeyin Dalı Operasyonu hakkında konuştu. Başkan Angı, Türkiye’nin bölgedeki amacının huzuru tesis etmek olduğunu söyledi ve ekledi: “Bugün ülkemizi yalnız bırakanlar yarın pişman olacaklar”

A+A-

Tunahan Selvi
Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Operasyonu’nun 5. gününde Türkiye, başarılı bir şekilde operasyonu yönetiyor. Milli istihbaratlardan gelen bilgilerle Suriye topraklarında terör örgütlerini temizleyen Mehmetçik, aman vermeden teröristlerin üzerine gidiyor. TSK, harekat ile ilgili son verdiği bilgide en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.
Suriye’deki operasyon ile ilgili gazetemizin sorularını yanıtlayan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, harekat ile ilgili siyasi görüş fark etmeksizin devletin yanında birlik olmaya çağırdı. Operasyonun milli bir dava olduğunu hatırlatan Başkan Angı, bölgede Türkiye’yi yalnız bırakan ülkelerle ilgili olarak da , “Bu tür olaylar dostlukların ne kadar sağlam olup-olmadığını ortaya çıkartıyor. Amacımız Suriye’nin toprak bütünlüğünün koruyarak bölge insanlarının huzurunu tesis etme ve toprak bütünlüğümüzü korumak. Bugün ülkemizi yalnız bırakanlar yarın pişman olacaklardır” ifadesini kullandı.

 TEK VÜCUT OLURUZ
Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili açıklamalar yapan Başkan Angı, “Türkiye kendi toprak güvenliği ve orada yaşayan insanların huzuru için Afrin’e kara operasyonu başlattı. Allah’ın izniyle operasyonların 5. gününde başarılı bir şekilde ilerleniyor. Bu doğrultuda ordumuza Allah’tan güç diliyoruz. Türkiye terör koridorunun oluşmasını engelleme konusunda her türlü çaba sarf etmesine karşın dost ve müttefik ülkelerin bir kısmı maalesef ülkemizi ve bölgenin geleceğini sıkıntıya sokuyorlar. Bölgede silahlı yapılanma ve tehlikeye karşı ülkemiz, uluslararası antlaşmaların şartlarını yerine getirmekte. Binlerce km ötede bölgeyi dizayn etmeye çalışan insanlara karşı bölge insanı sağ duyusunu kaybetmemeli. Irak’ta bunu denediler, şu anda Suriye’de de aynı senaryo var. Sahada görevini icra eden askerlerimizin arkasındayız. Maalesef 2 tane şehidimiz var. Allah askerlerimizi korusun. Siyasi görüşler bir kenara bırakılarak, ülkemizin istikbali için devletimizin yanında durmalıyız. Allah’ın izniyle bu bilinçle hareket de ediliyor. Çünkü devletimizin istikbali söz konusu olduğunda tek vücut oluruz” diye konuştu.
DAEŞ’İ KİM MUSALLAT ETTİ?
Bölgede Türkiye’nin tek başına kaldığını vurgulayan Başkan Angı, “Bu tür olaylar dostlukların ne kadar sağlam olup-olmadığını ortaya çıkartıyor. Parçalanmış devlet yapıları var. Bu durumlar üzüntü verici ki Türkiye bu konuda daha önce uyarıda bulunmuştu. Terör örgütlerinin iyisi, kötüsü olmaz. Çünkü bugün kontrol edilen terör yarın ummadık şekilde kontrol edenin karşısına çıkabilir. DAEŞ’i kim musallat etti? Bölgede şu an Türkiye’nin haklılığı ortaya konmuş oldu. Amerika ve Avrupa’ya operasyonu yapacağımızı belirtmiştik ve yaptık. Kimlerin piyon olduğu tekrar ortaya çıktı. Türkiye sorun oluşturmuyor, sorunları ortadan kaldırıyor. Dünya kamuoyu da bunu görüyor. Amacımız Suriye’nin toprak bütünlüğünün koruyarak bölge insanlarının huzurunu tesis etme ve toprak bütünlüğümüzü korumak. Bugün ülkemizi yalnız bırakanlar yarın pişman olacaklardır” diye ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.