1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Puan için geç kalındı
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Puan için geç kalındı

A+A-

İH Konyaspor Kocaeli’nde Fatih Karagümrükspor’un konuğu oldu. Kocaeli’nde öyle bir yağmur vardı ki zemin çok ağırlaşmıştı. Buna rağmen Konyaspor 20 dakika topa sahip oldu. Ancak böyle bir zeminde topa sahip olmak çok işe yaramadı. Karagümrük ekibi topla fazla oynamak yerine ceza alanın içine hızlı girip rakibine hata yaptırmaya çalıştılar bunu da başardılar.

Konyaspor hızlı ataklara cevap veremeyince ev sahibi ekip önce öne geçti dakikalar sonra da Jevtovic’in ağır zeminde yaptığı pas hatasıyla 2-0 buldu. Jevtovic attığı kafa golüyle hatasını birazda olsa kapattı. Jevtovic’e asist yaptıran ise yeni transfer Bytyqi idi. Kosovalı oyuncu ilk maçta asistinin yanında top tekniğiyle de artıyı aldı. Konyaspor Balkanlar’dan iyi oyuncular transfer ediyor.

Oyunun son anlarında Konyaspor beraberlik golünü arasa da sonuç çıkmadı. Takımda Karagümrük’teki gibi Ndao, Bertolacci ve Borini gibi hızlı ve teknik oyuncu sayısı az. Milosevic ve Sokol’un ne kadar süre aldıklarını  neredeyse hatırlamıyorum. Bu takımda temel eksik olarak bir Uğur Demirok’un yerine bir stoper, deplasman maçlarında en azından savunma yapabilen bir sol bek ve hızlı kanat oyuncusuna ihtiyaç var. Bunun yanında gitmek isteyen oyuncular varsa (özellikle kanat oyuncuları) da kolaylık sağlanıp daha az maliyetli oyuncular alınabilir. İşini severek yapan, emek gösteren tüm arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

Önceki ve Sonraki Yazılar