1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. PYD NİN AMACI DEVLET KURMAK MI, TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI MI?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

PYD NİN AMACI DEVLET KURMAK MI, TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI MI?

A+A-

Barış pınarı ile Mehmetçik, ABD’ nin binlerce tır silahla donattığı ve yıllarca askeri eğitim verdiği,  Suudi Arabistan başta olmak üzere zengin Körfez ülkelerinin para, Avrupa’nın siyasi, sosyal, medya desteği verdiği   pkk-pyd’yi, başta Resulayn  ve Telabyad olmak üzere büyük bir bölgeden  kısa sürede söküp attı. Yıllardır ABD ve Avrupa'nın medya gücü ile parlatıp durduğu ABD uşakları,  Mehmetçik karşısında direnemediler. ABD nin emrine uyarak,  pılıyı pırtıyı toplayıp ABD'nin Suriye’de işgal ettiği Petrol kuyularının “bekçiliğini” yapmak üzere güneye doğru çekildiler.   Rusya’da aynı şeyi Münbiç ve Kamışlıda yapacak (yaptı) 
PYD’ lilerin,  pkk'lıların, pkk sempatizanlarının, HDP' lilerin, ve bazı sol grupların… Bu netice bu durum karşısında normalde ne yapmaları gerekirdi?  ABD ye, Avrupa’ya, kendilerini paraya boğan körfez ülkelerine karşı büyük tepki verip, onların ülkelerinde,  şehirlerinde büyük gösteriler ve eylemler yapmaları. Pekiyi öylemi yapıyorlar, böyle mi yaptılar? Hayır. Ya ne yapıyorlar?  Bunun yerine Türk devletine, Türk halkına karşı gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında eylemler ve gösteriler düzenliyorlar. Yurt dışındaki masum Türkiye vatandaşlarına saldırılarda bulunuyorlar. Yurt dışındaki masum vatandaşlarımız mağdur ve rahatsız ediyorlar.  
Bu gafillerin Amerika'ya Avrupa'ya İsrail'e değil de Türkiye ye ve Türklere  kızmaları gösteriyor ki bunların (daha doğrusu bunların  iplerini ellerinde tutanların) esas amacı Suriye'nin kuzeyinde veya Ortadoğu’nun herhangi bir bölümünde bir Kürt devleti falan kurdurmak değil. Ya?  Başta Türkiye olmak üzere, bu bölgede İsrail’e, bu gün veya yarın posta koyabilecek, onun “Arz-ı Mevud” hayallerini karartacak güçlü devletlerin olmaması. Ortadoğu coğrafyasında yaşayıp ta bu gerçeği görmeyen, hiç kimse ve hiçbir halk büyük bir gaflet içinde demektir.  Bazı samimi(ama gafil)  Kürtler ile ihanet içinde olan örgüt mensupları ABD ye, Avrupa’ya, ümmetin parasını ABD ve Avrupa’ya peşkeş çeken Körfez ülkelerine vermeleri gereken tepkiyi veremiyorlar/vermiyorlar. Bu durumu her samimi Kürt kardeşimizin görmesi gerekir. Kendilerini satan (niyeyse hep böyle oluyor),  kendilerine para, silah, lojistik ve siyasi destek verip sonra terk eden,  ABD ve destekçilerine kızmak yerine, Türk devletine, Türkiye halkına kızmaları gösteriyor ki ABD’ nin ve PYD’nin amacı bir Kürt devleti falan değil, aksine hain, zalim, katil emperyalist efendiler!  İle onların sefil, gafil uşaklarının gerçek amaçları Türkiye, İslam ve Osmanlı düşmanlığıdır…
Barış Pınarı harekâtı operasyonundan PYD başta olmak üzere katil örgütlerin,  bölge ülkelerinin ve halklarının çıkarmaları gereken çok önemli dersler vardır:
a- Bölgenin kültürüne, demografik yapısına sosyal ve inanç bünyesine uymayan düşünceler devlet olamaz.
b- Batıyı tanımadan, onun çıkarcı, dönek ve faydacı/pragmatik düşünce yapısını analiz etmeden onlarla işbirliği yapmanın sonu hüsrandır.
c- İthal fikirlerle, ithal düşüncelerle ithal silah ve paralı askerlerle bir yere varılamaz.  
d- Bölge devletleri de şunu görmeli, bu bölgede İsrail var oldukça ayakta durmak çok ama çok zor. İsrail’in dini, tarihi emelleri, büyük petrol rezervlerine sahip zayıf Arap devletçikleri var oldukça bu bölgeye huzur gelmez.
e- Bölge devletleri(devletçikleri)  bir birliktelik kurup güçlenmek yerine tam aksi birbirleri ile yapacakları her mücadele hem kendilerini çok zayıflatır hem de mutlaka dışarıdan bir müdahaleyi beraberinde getirir.
Bir araya gelmek, birlik olmak (ABD gibi, AB gibi, Rusya gibi, Osmanlı gibi ) sözde çok kolayda fiiliyatta çok zor. Bizler halis niyetli olalım, bu amaç için çalışalım gerisini de Allah'ımıza bırakalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.