1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Rabbim Sana Hamd Olsun
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Rabbim Sana Hamd Olsun

A+A-
RABBİM, bizi yarattığın, yeri, göğü, geceyi, gündüzü, Ay’ı, Güneşi, her şeyi bizim için sunduğun ve sayısız nimetler verdiğin gibi, ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen, hain dış mihrakların uşağı, tetikçisi, Müslüman kisveli imansızları başarısız eylediğin için sana hamd olsun.
Rabbim bizleri evsiz, barksız, yurtsuz, bayraksız, ezansız koymadığın, bize hainlik düşünenlerin hainliklerini kendilerine döndürdüğün için sana Hamd olsun.

Rabbim ülkemiz üzerinde hain emelleri olan, masum bebek, genç, yaşlı demeden katleden şeytanın uşakları Fetö, Deaş, Pkk, Pyd, adı her ne olursa olsun,  tüm terör örgütleri karşısında, ülkemizde, Suriye’de, Irak’ta ordumuzu muzaffer eylediğin için sana hamd olsun.

Rabbim, bugünkü gençliğimiz hatırlamaz bize ne nimetler verdin, bizi yokluktan, darlıktan, birilerinin müstemlekesi olmaktan kurtardığın için sana Hamd olsun.
Dedelerimizin bize İnönü zamanı karneye bağlandıklarını bize anlatması nasıl masal gibi gelmişse, bugün de bizim evlatlarımıza anlattıklarımız masal gibi geliyor..
1 paket margarin alabilmek için, gece sıraya geçer, sabaha kadar alabilip evimize dönebilirsek sana hamd ederdik.

Tüp yoktu, gazyağı yoktu, pirinç yoktu, et yoktu, zeytinyağı hiç yoktu, benzin yoktu, ekmek en fazla 3 adet alabilirdik. Rabbim o günde sana hamd ettik… Bugün de sana Hamd olsun..  Ne istersek elimizin altında…

Rabbim bolluk içerisinde, ne istediyse verdiğin yolunu şaşıran, nefsinin, hırsının kurbanı olmuş  burnu havada, kalbi şeytanla  yaşlı genç her kim varsa onlarında yönünü kendine çevir, hamd etmeyi onlara da nasip eyle yarabbim.
Rabbim özellikle bugünün gençliği, yarının geleceği gençlerimizi, şeytani duygulardan, nefis hilelerinden, teknoloji hastalığından kurtarıp, Allah Kelamını dilinden eksik etmeyen, Peygamber efendimizin izinden giden günde en az bir sayfa da olsa Kur’an’ı Kerimle tanışan, 5 VAKİT NAMAZINI AKSATMAYAN, vatan, millet, ümmet, bayrak,  birlik, beraberlik, kardeşlik şuuruyla donatıp, ellerindekilere hamd eden kullar olmayı nasip eyle.

Rabbim bizi o günlerden bu günlere ulaştırdığın için, ALLAH rahmet eylesin, Sayın Necmettin Erbakan Hocamızı ve onun rahlesinden geçen gerçek bir Devlet Adamı, Milletin Hizmetkarı Sayın Cumhurbaşkanımızı bahşettiğin için, sana ne kadar hamd etsek azdır.
Rabbim, varlık ve bolluk içinde yüzüyoruz.. Bize bu cennet vatanı bahşettin, bizleri bu topraklarda Müslüman anne babadan, elhamdülillah Müslüman olarak dünyaya gelmeyi nasip ettin. Rabbim doğruluktan, dürüstlükten, Dilimizde Allah Kelamı, kalbimizde imanı eksik bırakma, bizleri şeytana uydurma, her türlü dert ve kederde, daha kötü durumda olanları bizlere hatırlatarak bugünlerimize hamd etmemizi bizlere nasip eyle.
Rabbim.. Namusumuz, şerefimiz, bayrağımız yerlerde sürünmesin diye Hamd olsun, bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuş. Bu günde yoğrulmaya devam ediyor. İlelebet bu vatan üzerinde gözü olan hainlerin kalleşliği devam ettikçe kalbi nurlu, göğsü iman dolu şehitlerden olmayı bizlere de nasip eyle.

Not 20.10.2016 TARİHLİ YAZIM.. VATANDAŞI YOKSULLAŞTIRIP, ÜLKEYİ BATAĞA SÜRÜKLÜYOR LAR, demiştim. Sayın Başbakanımız diyor ki,

Bu sene yaşadığımız olaylar nedeniyle büyüme istediğimiz şekilde olmadı.
Üç, üç buçuk arasında kapanmasını bekliyoruz.
Büyüme olmayınca ülke kalkınmaz, istihdam olmaz, yeni iş alanları olmaz.
Bankacıları uyarıyorum. Lütfen reel sektörün sesine kulak verin. Tefeciliği bırakın. Gerçek ekonomiye dönün. Yarın bir gün ekonomiye kaynak aktarmaya çalışacaksınız, ama geç olacak. Bu akıllı insan işi değil. Yok etmeyi değil, yaşatmayı hedef alın. Ya bunu kendiliğinizden yaparsınız, ya da bunu size yaptırırız.

Sayın Başbakanımızın, Erbakan Hocamızın rahlesinden geçmediği belli.. Bu ülke ne badireler atlattı. Biz bir gecede yüzde 2000’li faizleri gördük. Devlet yönetmek ciddi iştir. Rahmetli tehdit etmez yapardı. MESELA, Hükümet 1 yıldır emekliye promosyon vaadini gerçekleştiremedi hala.  Başbakanımız sıkıntıya düşen ekonomi de bir reçeteye ihtiyacı varsa, Yarın ki yazım da Rahmetli Erbakan’ın kısa zamanda her türlü hainliğe rağmen neler başardığına yer vereceğim
. İçinde çözüm de mevcut. Eğer EKONOMİ DE ÇIKIŞ YOLU arıyorsak, önce vatandaşı finansal açıdan rahatlatmak gerekir. 
Bu yazı toplam 220 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.