1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Recep Konuk Başkanla Karaman'da mutlu olduk!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Recep Konuk Başkanla Karaman'da mutlu olduk!

A+A-

Aday tanıtımı programına katılmak için 16 Nisan 2015 Perşembe günü Karaman İlimize gittik.
Öncelikle Otağ Öğretmen evi Sosyal Tesislerine vardık. Salonun konumuna baktıktan sonra Karaman girişinde Polis evi önünde Bakan Lutfi Elvan ve Recep Konuk Başkanı karşılayarak konvoy eşliğinde Otağ sosyal tesislerine geldik.
Eski Ulaştırma Bakanımız Lutfi Elvan, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Milletvekili adayı Recep Şeker, Belediye Başkanları, Sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve çok kalabalık Karamanlılar katıldığını gördüm.

Otağ Öğretmenevi Sosyal Tesisleri'nde coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Karaman 1.Sıra Milletvekili Adayı Recep Konuk;
“Bu hayırlı ve kutlu yolda, kutlu insanların, gönül verenlerin bölgeye olan sevdalarını hep üst düzey yaşamış insanlarında katkılarıyla bir başka anlamlıdır.
Dün sayın Başbakanımız biliyorsunuz Yeni Türkiye yolunda ikinci yarının başladığını ilan etti. Yeni bir Türkiye'nin imar ve inşasında inşallah hep beraber Sayın Başbakanımızla, bakanlarımızla birlikte olacağız. Burada öncelikle bu bölgenin evladı, buraya yaptığı hizmetlerle gönüllere taht kurmuş,
Torosların evladı Sayın Elvan'a gönülden teşekkür ediyoruz. O hizmet bayrağını sayın vekilimizle birlikte çok yükseklere, burçların en yükseğine diktiler. İnşallah o bayrağı yine sayın bakanımızla, vekillerimizle çok daha yükseklere hep beraber taşıyacağız.
Yeni Türkiye kolay olmayacaktır. İşimiz kolay değildir. Önümüzde yeni zorlukların olduğunu biliyorum ama bunları inşallah hep beraber el birliğiyle, gönül birliğiyle aşacağız.
Bakın demokratikleşme ve yeni anayasal hizmet bu ülkenin olmazsa olmazıdır. İnşallah bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. İnsani kalkınma ve nitelikli toplum oluşturmada da dünkü sözleşmeyi esas alan çalışmalar yine el ve gönül birliğiyle sağlanacaktır.
İstikrarlı, büyüyen ve güçlü bir ekonomiyle inşallah bu ülkenin bağrına hep beraber nakşedeceğiz. Yine bilim, teknoloji ve yenilikçi bir üretimle ülkemizin tekrar yeniden ivme kazanmasında önünü beraber açacağız.
Vizyoner ve öncü bir ülkenin de yine Torosların bir başka evladı hepimizin medarı iftiharı Taşkent'in Davutların Ahmet'i ile yani o bilim insanıyla bilim dünyasını da ayağa kaldıran bilge insanıyla Dede Korkutlara inşallah Anadolu'nun imarının inşasını beraber tamamlayacağız.
Hiç merak etmeyin. Sayın Elvan belki kendisi burada olmayacak ama gönlüde, ruhu da, aklıda hep burada olacak. Niye olacak onu da söylüyorum. Düne kadar bölgemiz Anadolu özellikle Konya, Karaman, Afyon yani bu bölge maalesef Ankara'yla aynı dili konuşamıyor, aynı idealleri paylaşamıyordu. Ama bugün böyle mi, bugün sizin diliniz ne ise, düşünceniz ne ise, artık o cezalı şehirler yerine aklı fikri, üretimi ve gelişimi paylaşan bir Ankara ve başında da bir hemşehrimiz var.”
Recep Konuk Başkanın konuşmasının verdiği memnuniyeti, espriyle yazımızı bitirelim mi?
Toplantı salonunda görevli polis memuruna arkadaşımız sordu.
--- Memur Bey, sizi bir yerden tanıyorum ama çıkaramadım. Siz nerelisiniz? Dedi.
--- Olabilir insan insana benzer ben Mutluyum. Ben hemen söze karıştım.
--- Şimdi sadece sen mi mutlusun? Recep Konuk Başkanın Karamanımızdan aday olmasıyla hepimiz mutluyuz. Cenabı Allah utandırmasın ve başarıları daim olsun!
--- Eyvallah Ağabey Recep Konuk Başkanla Karaman'da Karamanlılarda kısacası hepimiz Mutluyuz o zaman!
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.