1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Referandum Sonuçları Üzerine; Kısa Kısa
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Referandum Sonuçları Üzerine; Kısa Kısa

A+A-

Kaos tacirlerinin karanlık hesaplarını ve tuzaklarını başlarına geçirerek memleketimizi aydınlığa kavuşturan Anadolu'nun tertemiz insanlarının "Engin İrfanı"nın her türlü tebrik, teşekkür ve takdire layık olduğuna inanıyor, bize bu seferimizde apaçık bir zafer nasip eden, mazlumların dualarını geri çevirmeyen, gayretlerimizi neticesiz bırakmayan Rabb'imize sonsuz hamd-u senalar olsun.

O'nun rızasını kazanmak için koşuşturan, emek çeken, gayret eden, dua eden, çile çeken kardeşlerimizin say ve gayretlerini ebedi rızasına muvafık kılsın,

Bizleri ve idarecilerimizi, Hak ve Adalet üzere olmaktan, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olmaktan, Zat'ına has kul, Habibi'ne has ümmet olmaktan bir lahza bile uzak eylemesin...

"Yeni Türkiye" yolunda taşların birer birer döşenerek önce prensipte anlaşılması, komisyonlardan geçirilmesi, TBMM den yaklaşık 340 civarında oyla geçerek referanduma, halka gidilmesi ve bugünkü neticenin alınmasında emeği geçen, gayret eden, inisiyatif alan herkese, her kesime ve bu iradeyi gösteren tüm siyasi partilere de milletimiz adına müteşekkiriz.

Herkes kendi iç hesaplaşmasını elbette yapmalı, çok zor elde edilen ve 15 temmuzda tohumları atılıp 16 nisanda meyvesini veren milli birliğe halel getirecek tavır, söz ve yorumlardan uzak durulmalıdır. İstiklâlimize ve İstikbalimize sahip çıkacaksak bu birlik ve beraberlik ruhuna da sahip çıkılmalı, örselenmesine müsade edilmemelidir. Zira biz Reis-i Cumhur'umuzun o kuşatıcı tabiri ile "HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ"...

Referandum sonuçları; Milletimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Küresel zalimlerin üzüldüğü bir sonuç. Diğer taraftan milletimiz yine engin irfanı ile seçim sonuçları itibariyle Reis-i Cumhurumuza ve çalışma arkadaşlarına çok önemli mesajlar vermiş, beklentilerini ifade etmiş ve vatan hainleri ile özellikle siyaset ve üst düzey bürokraside daha aktif ve kararlı mücadele için mesuliyetler yüklemiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ve Anayasa Değişikliği Paketi'ne bu seçimlerde oy vermeyen, seçim sonuçlarına üzülen, endişe ve tedirginlik hisseden tüm vatandaşlarımıza özellikle ifade etmek istediğim bazı hususlar var;

Şuna yürekten inanıyorum ki sizlerin güvenliği, refahı, huzur ve mutluluğu olduğu kadar, evlatlarınızın geleceği ve hepimizin istikbali Allah'ın izni ile emin ellerdedir, olmaya da devam edecektir. Lütfen endişe etmeyiniz.

Olumlu ve yapıcı muhalefetinizin, proje ve makul fikir bazlı tüm talep ve önerilerinizin hüsn-ü kabul göreceği kadrolar iş başındadır, bundan sonra daha da kaliteli hale gelecek, ehliyet, emniyet ve liyakat daha ön plana çıkacaktır.

Onun için hep birlikte "Yeni ve Güçlü Türkiye" idealine gelin el ele vererek, omuz omuza yürüyelim. Yüreklerimizi, güçlerimizi, enerjilerimizi ve gayretlerimizi hepimizin ortak vatanı için, nesillerimizin geleceği için, Tam Bağımsız Türkiye için birleştirelim.

Yaşadığımız her mekanı ve her anı birlikte, kardeşçe, düşmanlarımızı kahredercesine huzurla paylaşalım. Zira farklılıklarımızı hazmedeceğimiz ve ortak yaşama kültürümüzü geliştireceğimiz tek bir vatanımız var.

Unutmayalım ki BAŞKA TÜRKİYE YOK...

"HAYIR" DİYENLER,
KAYBETTİĞİNİ ZANNEDENLER,
LÜTFEN ENDİŞE ETMEYİNİZ,
ASLINDA HEPİMİZ KAZANDIK,
ÇÜNKÜ "TÜRKİYE" KAZANDI...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum