1. YAZARLAR

  2. Mehmet BİNA

  3. REHBER BİLGİLERİ
Mehmet BİNA

Mehmet BİNA

Yazarın Tüm Yazıları >

REHBER BİLGİLERİ

A+A-

Bu yüzden hızla yol alırken ansızın önlerine çıkan bir demir kasalı kamyonun altına girmezler mi! Tabii her şey bitmiş, her üçünün de hayatları sona ermişti. Haber duyulduğunda dostları koşuşmuş, ama ilahî takdiri kimse değiştirememişti. 
Her üçünü de defnettikten sonra masum bir yakınları bunları rüyada gördü. Öyle bir rüya ki, tesirinden bir türlü kurtulamayıp bir maneviyat büyüğüne şöyle anlattı: 
– Bey, hanımı ve kızı ile hacca gidiyorlardı. Sınır kapısına vardıklarında pasaport kontrolü başladı. Bey ile kızının bütün muameleleri gözden geçirildi. Eksik yoktu. Geçin, dediler. Hanımınkini kontrol ettiklerinde: 
– Bu hanım bu pasaportla hacca gidemez! Geri çevirin! Dediler. Hanım feryadı bastı: 
– Ne münasebet! Biz bir aileyiz. Muamelemiz aynı. İşte bu, beyim, bu da kızım. Bizi ayıramazsınız! 
Cevap kesindi: 
– Hayır! Senin muamelen onlarınkinden ayrı yapılmış. Sen giremezsin, çekil geriye bakayım. 
– Bu rüyanın tevili ne ki? diye sorulduğunda maneviyat büyüğünün cevabı şundan ibaret oldu: 
– Evladım, bunun tevile ihtiyacı yok ki, rüya açık! 
O günden bu yana bu olay ürperti ile anlatılıyor, ibretle dinleniyor. Bilmem size de bir şey söylüyor mu?(alıntı)
 ZEMZEM SUYUNUN MUHTEŞEM SIRRI:

Japon ve Alman bilim adamlarının Zemzem suyu hakkında yaptıkları araştırmalar sonucu hayrete düşürdü. Topladıkları bilgileri bir belgeselde açıkladılar.
TRT'nin Zemzem suyu ile ilgili hazırladığı belgeselde, bu yapılan çalışmalar ve sonuçları izleyici ile buluştu. Zemzem suyu, hiç bozulmadan, kirlenmeden, yosun bile tutmadan 4 bin yıldır kullanılıyor.
Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, zemzem suyu ve kristalleri üzerinde uzun yıllardır araştırma yürütüyor. Dr. Knut Pfeiffer'in yaptığı çalışmalar sonucu zemzem suyu içen birinin, içtikten 35 dakika sonra rahatladığını tesbit etti.
Dr. Knut Pfeiffer, bunun yanı sıra yaptığı çalışmaların bir başka sonucu olarak şu ifadeleri kullanıyor: “Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzemde öyle bir enerji var ki başkasını değişmesine sebep olur ama kendi değişmez.”
Zemzem suyu ile ilgili araştırmalarını sürdüren Japon bilim adamı Dr. Masura Emoto , zemzem suyunun ne niyetle içilirse o sıkıntıdan kurtulmaya vesile olduğunu araştırmaları sonucu ispatladı. Dahası farklı frekanstaki ses dalgaları karşısında zemzem suyunda kristalleşmeler meydana geldiği ve çan sesine maruz kaldığında kristallerinin karardığı, Kur'an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığı ve netleştiği sonucuna vararak hayretler içinde kaldı. Oluşan kristallerin Kabe'ye benzediği gözlendi.
Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı çalışmalar sonucundaki raporlarında, zemzem suyunun dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri olduğu, içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan tek suyun zemzem suyu olduğu açıklanmıştı(alıntı).
GÖNENLİ MEHMET EFENDİ’DEN BİR HATIRA..!
Kuşluk (Duha) Namazı)
Gönenli Mehmet Efendi, Sultan Ahmet Camii’ne tayin edilince çevreyi incelemiş. Fakir ve düşkün kimseleri bulup alâkadar olmak istemiş. O civarda oturan âmâ (kör) bir kimse olduğunu öğrenince ziyaretine gitmiş.
Selâm verip:
– Efendim ben Sultan Ahmet Camii’ne imam geldim. Hem sizi ziyaret etmek hem de üzerime düşen bir vazife varsa onu ifa etmek isterim, demiş.
Âmâ adam:
– Hoş geldiniz Hoca efendi.. Allah razı olsun, demiş.
Hoca efendi:
– Maaşınız falan var mı? Diye sormuş.
– Hayır, yok, cevabını vermiş adam.
Hoca efendi:
– Peki, başka yerden geliriniz falan? demiş.
Âmâ adam:
– Hayır, herhangi bir gelirim yok! demiş.
– Peki, neyle geçiniyorsunuz, diye sorunca; âmâ adam öfkelenmiş:
– Bundan size ne efendi? Bir de imamsınız. Rızık kimden hoca? Gidebilirsiniz!. diye terslemiş.
 

Bu yazı toplam 423 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar