1. YAZARLAR

  2. Mehmet BİNA

  3. REHBER BİLGİLERİ
Mehmet BİNA

Mehmet BİNA

Yazarın Tüm Yazıları >

REHBER BİLGİLERİ

A+A-


UZAY’IN DERİNLİĞİ ve IŞIK HIZINDAN Daha Hızlı ENERJİ
selam)bir  Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz Cebrail’e (aleyhis gün  sordu:
-“Ey cebrail hiç yedinci kat gökten yeryüzüne korku ve dehşet içinde hızlıca indiğin oldu mu?
Cebrail :
-“Evet Ya Muhammed (s.a.v.) 3 defa dediğin şekilde indiğim oldu.”
Bunun üzerine Peygamberimiz sordu :
-“Nasıl oldu birisini anlat.” dedi
Cebrail:
-“Allah’ın Rasulü İbrahim ( a.s. ) ateşe atılırken Allah (cc) bana; “Sor bakalım İbrahim’in bizden bir dileği var mıdır?” buyurdu. O sırada İbrahim ateşe mancınıkla atılmış bir halde havada ilerliyordu. Hemen süratle yeryüzüne indim ve İbrahim e sordum:
-“Ey İbrahim, Rabbinden bir isteğin var mıdır?
    İbrahim peygamber cevapladı:
-” Hayır ya Cebrail, Rabbim den geldiyse başımın üstüne.” Bunun üzerine Allah ateşe:
-” Biz: “Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve zararsız ol” dedik.” (Enbiya-69) diye buyurdu.
    Peygamber efendimiz Cebrail’e :
-” Ya ikincisi” diye sordu. Cebrail (as) :
-” Yine İbrahim(a.s.), oğlu İsmail’i(a.s.) kurban edeceğinde bıçağın keskin yerini değil sırt tarafını İsmail’in boğazına sürtüyordu. Kesmek için tam farkına varıp, bıçağı ters çevirerek İsmail’in boğazına bıçağı süreceği sırada Rabbim emretti:
-” Yetiş ey Cebrail! Al şu iki koçu İbrahim bunları kurban etsin.” dedi. İşte o sırada yetişemeyeceğim diye çok korktum ama; şükürler olsun yetiştim.” dedi.
Peygamberimiz sordu:
-” Ya üçüncüsü” dedi.
Cebrail (as) :
-” Ey Allah’ın Rasulü o diğerlerinden daha farklı idi. Rabbime en yakın olduğum yerdeydim kendi mekanımda ve yedinci kat göğün en tepesi idi. Sen Uhut Savaşındaydın ve..” dedi ve bir müddet sustu.
Bunun üzerine Rasulüllah, Cebrail’e devam etmesini söyledi. Cebrail :
-” Savaş sırasında darbe aldın darbe alınca miğferinin demiri yanağına battı. Ashab geldi yanına ve sana olan terbiyesindendir ki, o demiri eliyle değil ağzıyla yanağından hafifçe çekti çıkardı. İşte tam o sırada yanağından süzülen bir damla kan yere düştü düşecek.. Alemlerin Rabbi:
-” Yetiş Ey Cebrail. Eğer Rasulümün kanı yere düşerse andolsun ki yerde ve gökte bir tek canlı bırakmam.” dedi.
Cebrail:
-” İşte o anda tüm gücümle Uhud’a yöneldim. Yedinci göğün en tepesinden o kadar hızla indim ki, yanağından süzülen kan tam yere damlamak üzereyken yetiştim ve mübarek kanını kanadımın üzerine düşürdüm. Hamd olsun Alemlerin Rabbi Allah’a.”
     Evrende bilinen en hızlı enerji ışıktır. Işık bir saniyede 300 bin kilometre yol almaktadır. Bu hızla giden ışık, güneşten dünyaya 8 dakikada ulaşabiliyor. Zira, güneşle dünya arasındaki mesafe 150 milyon kilometredir. Ay ile dünya arası yaklaşık 345.000 kilometredir. Yani ışık aydan dünyaya bir saniyede ulaşmaktadır. Güneşimiz orta büyüklükte bir yıldızdır. Dünyaya güneşten sonra en yakın bir yıldızın ışığı, saniyede 300.000 km hızla, 4 yılda ulaşabilmektedir. Saatte 45 bin km hızla yol alan en modern bir füze ile oraya gidilse, 75 bin yıl sonra oraya ancak varılabilir. Tabi buna ne insanların ömrü yeter ve ne de o kadar uzun yola dayanabilecek bir füze bulunabilir?
     Birinci göğün içinde milyarlarca yıldız olduğu düşünülürse, yedi kat göğün büyüklüğünü ve oranın zirvesinden dünyaya bir saniyelik bir zaman diliminde Cebrail’i yeryüzüne indiren Allah’ın kudretinin büyüklüğünü hangi akıl kavrayabilir?
Esasında bu bize bir gerçeği de haber vermektedir. O gerçekte şudur ki; evrende ışık hızından çok daha güçlü ve hızlı enerjilerin var oluşudur.  O halde bu kadar büyük bir evreni tam bir düzen içinde milyarlarca yıl yöneten ve kendi haline bir salise dahi bırakıldığında yok olacak durumda olan bu evreni, yok olmaktan her an koruyan ve Cebrail’i katrilyonlarca yıllık mesafeden yeryüzüne bir salisede indiren Allah’ın gücüne hayran kalmayan kimseden daha kör ve sağır kim bulunabilir ?
Böylesine yüce bir kudretin sahibine iman ve itaat etmeyen kimseden de, daha nankör kim vardır?(alıntı)
 

Bu yazı toplam 246 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar