1. YAZARLAR

  2. Mehmet BİNA

  3. REHBER BİLGİLERİ
Mehmet BİNA

Mehmet BİNA

Yazarın Tüm Yazıları >

REHBER BİLGİLERİ

A+A-

        ALLAH SEVGİSİ

Nakledildiğine göre Hz. İsa (A.S.) bir gün bahçe sulayan bir delikanlı ile karşılaşır. Delikanlı Hz. İsa'ya «Rabbi’nden, sevgisinin zerre ağırlığındaki bir kısmını bana bağışlamasını dile» der. Hz. İsa ona «sen zerre kadarına dayanamazsın» diye karşılık verir. Delikanlı «o halde zerre kadarının yarısını versin» der. Bunun üzerine Hz. İsa onun için «ya Rabbi! bu gence sevginin zerre kadarının yarısını bağışla» diye dua eder ve yoluna devam eder. Epeyce bir müddet sonra Hz. İsa'nın (A.S.) yolu yine oraya düşer, delikanlıyı sorar, «delirdi, dağlara çıktı» derler. Hz. İsa delikanlıyı kendisine göstermesi için Allah'a dua eder. O sırada delikanlıyı dağlar arasında görür; onu gözlerini gökyüzüne dikmiş ve bir kaya üzerinde dimdik ayakta dururken bulur. Hz. İsa (A.S.) delikanlıya selâm verir, selâmını almaz, «ben İsa'yım» diye kendisini tanıtarak delikanlının ilgisini çekmeye çalışırken ulu Allah'dan kendisine şu vahiy gelir: Kalbinde benim sevgimin yarım zerresini taşıyan kimse insanoğlunun sözünü hiç duyar m»? İzzet ve celâlim hakkı için sen onu testere ile ikiye biçsen onun acısını bile duymaz.»

                   "AF DİLEDİM RABBİMDEN"

Gençti , Güzeldi , Kardeşi yoktu , Tekti..

Özgürdü.

Rahat giyinirdi , Pantolon etek fark etmezdi.

Ama başörtülüydü.

Üniversite hayalleri vardı.

Ve bir gün ;

-Kapı çalıyor Anne. Bakar mısın?

-Tamam Kızım.

-Kim o ?

-Postacıyım efendim.

 

ÖSS sonuçları gelmişti. Daha haberdar değildi , En güzel Üniversitelerden birini kazanmıştı.. Heyecanla Açtılar zarfı. Ve peşinden tahmin edileceği gibi Sevinç çığlıkları vs..

Yaşadığı şehrin dışındaydı Üniversite’si. Ama fark etmezdi. Başörtü sorunu da vardı okullarda. Amaaan diyorlardı Ailece 3-4 seneden bir şey olmaz , Ne yapalım Mecburuz.

Bavullar hazırlandı, yola çıkıldı. Bir eve yerleştirdi babası ve geldi.

Bundan güzel bir şey mi olabilirdi Sevda için. Okul’u tamam istiyordu ama daha önemlisi Aileden uzak olmanın verdiği rahatlık olacaktı. Sevgilileri olacaktı , İstediği vakitte dışarı çıkacaktı..

Okulda  x Cemaatine bağlı biriyle karşılaştı. Çok iyi anlaştılar. Aradan 2 yıl geçmişti ki Okulu bırakıp evine döndü Sevda. Ailesi şaşırdı.

‘’Kızım Gözlerin kızarmış , Hayırdır Hastalandın mı ?’’ diye sordular. Cevap vermedi.

Odasına kapanıyordu sürekli vs. Doktora götürdüler bir şey çıkmadı. Ama gözleri sürekli  kızarık. Seneler geçti ,  çok talipleri çıktı ama her gören bir Hastalığı vardır diye Vazgeçti.

Nihayet bir gün Delikanlının biri Aman ne olacak sanki düşüncesiyle Kabul etti. Sevda Önemsemiyordu güzelliği. Babası sordu ne iş yapıyorsun? Diye Hamal’lık yapıyorum Efendim dedi. Babası başlarda istemedi ama sonra başkasıyla evlendiremem diyerekten verdi.

Evleneli 1 ay olmuştu. Sevda Eşi uykuya daldıktan sonra ortadan kayboluyordu. Fatih bunu fark etti. Benim Hatun ne iş çeviriyor , yoksa Eroin mi kullanıyor diye sorular belirdi beyninde , Şeytan vesveseler veriyordu hergün . Belki de aldatıyor seni , Boşa gitsin , Sana kız mı yok diye.. Takip etmeye karar verdi.

Sevda kalktı Banyoya gitti.

Sonra  da odaya. Fatih’i hemen korku kaplamıştı. Kesin ,  Kesin Eroin kullanıyordu.

Kapıyı açtı. Sevda Ağlıyor ;   Elleri Sema’da Seccadenin üzerinde.

 

İşte o vakit anladı her şeyi. Sordu sen neden gizli gizli buraya geliyor , NAMAZ kılıyorsun ; Gözlerin bu yüzden mi kırmızı hep ?

Anlattı Sevda. Dünyanın Boş olduğunu fark edememiştim. Başımda ALLAHIN Ayeti varken ,Üstümde Şeytanın Vesvesesini taşıdım yıllarca. Üniversiteye başladım. Erkek arkadaşlarım oldu, Ellerini tuttum. Zina’da dolandım yani. Sonra bir gün Bir arkadaşım bana Ölüm’ü Anlattı , Azabı anlattı AYET AYET.. Korktum , çok korktum.. Uyudum RABBİM öyle bir çekti ki Dünya’dan beni Uykumda Anlayamadım. Yanıyordum Ateşler içinde yanıyordum. Ne yapacağımı bilmiyordum. Yardım istiyordum. Örtüm bana yakın duruyordu uzanıyordum tam elimi tutup çıkaracakken beni Pantolonum giriyordu devreye , vuruyordu ellerime , Tekrar düşeyim diye.. Dönüyordum Diğer tarafa uzatıyordum elimi Sevaplarıma. Bir şimşek gibi çakıyordu Günah Avuçlarıma.. Uyandım.. AFF diledim RABBİM’den.

Ama öylesine çok Günah’a daldım ki.. Silmeye çalışıyorum Ahiret defterimin sol yanını Yaşlarla , Gözümden dökülen.. Anne’mler bilse Riya olur, Sen bilsende. İşte böyle. Niyetim bir Nebze pay almaktır Rıza-i RABB’den. Peygamber Efendimiz buyurmuş hem (sav) ;

‘’Sinek başı kadar bile olsa, gözünden ALLAH korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, ALLAH onu (ebedi) ateşe haram etmesin!"

Aradan 1 hafta geçti..

Sevda’nın Anne ve babası Oturmaya gittiler.

..Ve Babası şunu fısıldadı Hanım’ının kulağına ;

Hatun Bizim kızın hastalığı bulaşıcıymış , Damada da geçmiş. ‘

Sohbet ilim eğitim merkezi derneği bilgilendirme birimi..

S. İ. E. M. D. E. R.(alıntı)

 

Bu yazı toplam 246 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar