1. YAZARLAR

  2. Mehmet BİNA

  3. REHBER BİLGİLERİ
Mehmet BİNA

Mehmet BİNA

Yazarın Tüm Yazıları >

REHBER BİLGİLERİ

A+A-

Ateist kadıya gidip davacı olmuş. Kadı Şems’ten hesap sormak için onu huzuruna getirtmiş.
Kadı;
Söyle bakalım. Niye bu adamın başına kerpiç attın. Adam şimdi senden hakkını istiyor.. Adam Ateist diye niye ona kötü davranıyorsun. Bizim Dinimizde hoşgörü var. Çabuk hesap ver…!!!
Şems;
-Ben hiçbir şekilde bu adama şiddet kullanmadım. Bana üç soru sordu. Ben de bu adamın dilden anlamayacağını anladım. Onun yaşayarak öğrenmesini istediğimden üç sorunun üçüne de tek cevap verdim.
-Nasıl yani?
-Bu adam bana dedi ki “Allah’ı bana göster inanayım”. Ben bu adamın yalan söylediğine inanıyorum. Bu adamın başı falan ağrımıyor. Başının ağrısını göstersin de İnanayım..
Ateist;
-Ama acıyor ben hissediyorum.
-Ben de Allah’ın varlığını hissediyorum.
Ateist çaresizce susmuş. Söyleyecek bir laf bulamamış.
Şems;
-Daha sonra bana dedi “Şeytan ateşten yaratıldı ateş ateşe azap eder mi hiç”. Ben de bu adama cevap olarak kerpiç attım. Kerpiç de topraktan insan da topraktan nasıl kerpiç insana acı veriyorsa ateş de Şeytana öyle acı verecek…
Ateist;
-Ama ama şeyyy.
Şems devam etmiş;
-Daha sonra bana “Bırakın insanlar ne yapmak istiyorsa yapsınlar ne diye onları engelliyorsunuz”. Dedi. Ben de o an bu adama çok sinirlendim ve kafasına kerpiç atmak istedim. Söyleyin bana “Her insan yapmak istediğini yaparsa Dünyada düzen kalır mı”…?
Üç Ateisttin de o anda kalplerinde bir şeyler açılmaya başlamış ve Allah’a iman etmişler.. Kadı Şems’i cezalandıracaktı ama eski Ateistler yeni Müminler davalarından vazgeçmiş.
ALLAH'IM SEN NE BÜYÜKSÜN
Bir sene nafile Hac yapmaya niyet ettim. Bu günlerde, bir harabenin yanından geçiyordum. Harabeye giden bir kadın gördüm. Birilerinden gizlenmek ister gibi etrafına bakıyordu.
Derken ölü bir tavuğu koltuk altına yerleştirerek harabeden ayrıldı. Kadın evine ulaşana kadar ben de peşinden gittim.
Kapıyı çaldı. Bir kaç çocuk gelip ona kapıyı açtılar ve:
"Anne! Bize bir şey getirdin mi?" diye sordular.
"Evet, size bir tavuk getirdim. Şimdi pişiririm yersiniz" dedi.
Bu olanlara hayret ettim. Kadının neden böyle yaptığını merak ettim. Sonradan seyyide olduğunu öğrendiğim o hanıma:
"Seni az önce takip ettim. Ölü bir tavuğu aldığını gördüm. Ölmüş olan bir tavuğu yemek haramdır. Niye böyle yaptın?" diye sordum.
O cevaben:
"Günlerdir evde yiyecek bir şey yok. Komşumuz et pişirmişti. Etin kokusu çocuklarımı mahzun etti. Ben de bulduğum bu ölü tavuğu getirdim" dedi.

Bu yazı toplam 291 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar