1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rehber Öğretmenlere seminer
Rehber Öğretmenlere seminer

Rehber Öğretmenlere seminer

Rehber Öğretmenlere yönelik olarak 24-25 Haziran Pazartesi ve Salı günlerinde toplam 12 saat İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi toplantı salonunda e-Rehberlik Modülü Kullanım Semineri verildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Mesleki gelişim Programı kapsamında Karapınar genelinde görev yapan Rehber Öğretmenlere yönelik olarak 24-25 Haziran Pazartesi ve Salı günlerinde toplam 12 saat İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi toplantı salonunda e-Rehberlik Modülü Kullanım Semineri verildi.
 "e-Rehberlik Modülü Kullanım Semineri" rehberlik ve araştırma merkezleri ile okullarda görev yapan rehberlik öğretmenlerinin "e-Rehberlik Modülü" konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenmiş olup, Seminer; Ereğli Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli ve alanında uzman e-Rehberlik Modülü Kullanım Semineri sertifikasına sahip olan Rehberlik Öğretmeni Abdülhalim Türk tarafından verildi. Türk ‘verilen seminerde; E-Rehberlik Sisteminin Tanıtımı, E-Rehberlik Modülü Kullanıcıları, yetki ve Sorumlulukları, Rehberlik Programı Hazırlama Ekranı Uygulamaları, Veri Girişi Ekranı Uygulamaları, Raporlama Ekranı Uygulamaları, Okul Müdürü İşlemleri Ekranı Uygulamaları, Öğrenci Yönlendirme İşlemleri Ekranı Uygulamaları, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Görüntüleme İşlemleri Ekranı Uygulamaları uygulamalı olarak anlatıldı. Kurs Merkezi görevlisi ve İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi Müdürü Ünal Cesur seminer hakkında şunları söyledi," 24-25 Haziran 2019 Pazartesi ve Salı günlerinde toplam 12 saat olmak üzere, " e- Rehberlik Modülü Kullanım semineri" İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Seminere ilçemiz genelinde görev yapan 23 rehberlik öğretmeni katılmış olup, Seminer, Ereğli Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli ve alanında uzman e-Rehberlik Modülü Kullanım Semineri sertifikasına sahip olan Rehberlik Öğretmeni Abdülhalim Türk tarafından uygulamalı olarak verildi."dedi   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.