1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. REİS-İ CUMHUR’DAN RİCAM!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

REİS-İ CUMHUR’DAN RİCAM!

A+A-

Ya muhalefet partilerine yönelik aslında olumlu bir şeyler yazmayı isterim. Ama başlarında ki zatlara baktığımda benim bu hevesim hep kursağımda kalıyor. Çıkıp ta ortaya yapıcı fikirlerini koyan bir mantık olsa vallahi billahi buradan yazılarımda alkışı basacağım. Bağıra bağıra “Helal osun” diyeceğim. Bu hevesimi kursakta bırakan CHP, MHP, SP gibi müzmin muhalefet partilerine en derin sitemlerimi iletmek isterim.

Ya öyle bir muhalefet anlayışınız olmalı ki özellikle milli meselelerde dışarıya fırsat veren ve buldukları her fırsatta başımıza çorap örmek için fırsat kollayan çeşitli yabancı devletlerin değirmenine su taşıma alışkanlığınızdan bir vazgeçin. Eleştirilerinizi daha çok iç meselelerimizde yoğunlaştırın. Dış meseleler hakkında yaptığınız tüm çıkışlar yabancı ama hain devletlerin önüne konan bir fırsat havası estiriyor. Milli hain Fetullah Gülen gibiler zaten yeterince dışarıda bu görevi ifa ediyorlar. Yine vatan haini güruhu olan PKK severlerde buldukları her fırsatta Avrupa başkentlerinde arkalarına polisi de alarak her türlü pisliği yapmaktan geri durmuyorlar. Onlar yetmez gibi bir de sizin de içeriden ölümüne saldırgan bir tutuma kapılmanız ülkemizin önünde ciddi setler oluşmasına sebebiyet veriyor. Kılıçdaroğlu mikrofona geçti mi hönk hönk bağırıyor ya! Bence nafile çaba peşinde. Bundan 20 sene önce olsa bu kadar gırtlak patlatması boşa gitmezdi. O zaman sorgulamayan bir halk, doğruları görmesi için olması gereken türlü türlü televizyon kanalları yoktu. Devletin kanalı TRT’de o dönemde tek tabanca olduğu için izleyen vatandaş kayıtsız şartsız söylenenleri kabullenir o günün şartlarında ya Halk Parti ya da Adalet Partisi saplantısına kapılırdı.

Devir değişince insanların algılarında da devrim niteliğinde büyük değişimler baş gösterdi. Artık şunu bir kabullenin, İletişim çağında yaşıyoruz. Gerek televizyon kanallarıyla, gerekse sosyal medya vasıtasıyla Rusyalı Olga’nın dün nerede birasını yudumladığını, Çinli Chyang’ın hangi spor salonunda taklalar attığını, Amerikalı Michael’ın dün nerede akşamı ettiğini cümle âlem biliyor. Komşumuz Hacı Mustafa Abinin dün Mescidi Haram’da Kâbe önünde fotoğraf çekindiğine kadar her şeye hâkimiz.

Siz daha neyin derdindesiniz?

Ya şimdi birde canlı yayın furyası patlak verdi. Gelen bir mesajla falancanın canlı yayında olduğunu “sona ermeden izle…” diyerek teşvik mesajını alarak canlı bağlantıya geçebiliyorsunuz.

Bunun da …unu çıkardılar.

Adam canlı bağlantıya niye geçmiş bilir misiniz? O esnada arabanın radyosunda çok sevdiği bir müzik başlamış. O da erinmemiş üşenmemiş bir elinde direksiyon diğer elinde cep telefonuyla sanatını konuşturuyor.

Çılgınlığa bakın… Adam Kabetullah etrafında dönerken video çekiniyor. Tavafını bizimle paylaşıyor. İbadet ruhu kalmamış. Adam için Hakkın rızasının yerini halkın rızası almış. Paylaşımını yaptığı o tavaf samimiyetimle ifade etmeliyim ki makbul değil. 

Kardeşim ibadet dışında çek çekeceğini paylaş, onu anlarız da ibadet esnasında başka işin yok mu senin…

Kaldır ellerine rabbine yakarsana!

İşte günümüzün muhalefet anlayışı da bundan farksız hala geçmişin tozlu raflarından devşirilen taktiklerle insanların zihnine nüfuz edebilmek nafile bir çabadır.

Tüm dünya peşimize düşmüş kimi sırtımızdan hançerlemek için fırsat kollarken kimi de bizimle dostluğunu pekiştirme uğruna gayret gösteriyor.

İktidar olma uğruna tüm paçozluğunu ortaya koyanların akli melekelerinin yerinde olup olmadığını iyi bir sorgulamak lazım.

Ben Tayyip Bey’den bir ricada bulunuyorum.

Hani şu dört gün önce kutlanan 23 Nisan çocuk bayramlarında çocukların devlet makamlarına sembolik oturtulması gibi müzmin muhalefet liderlerinin de hiç değilse bir haftalığına o koltuğa oturmalarını sağlayacak bir sistem oluşturamaz mısınız?

Sadece bir haftalığına otursunlar. Devletin işleyişine zarar verebilecekleri dosyaları dolaba kaldırın kilitleyin. Diledikleri gibi memleketin bir köşesinde yapılacak park yeri için bir yetkileri olsun. Hiç olmazsa bir nebze gazları alınmış olur.

Bu millet onların bu kör döğüşünden sıkıldı artık… Saldırmayı muhalefet zannediyorlar.

Muhalefet yapmak menfi olabildiği gibi müspette olabilir.

Tamam, eleştirinizi yapın. Ama arkadaş hiç mi takdir edeceğiniz bir yön yok yahu!

Bu teklifimin değerlendirilmesi konusunda gereğini değerli bilgilerinize arz ederim Sayın Reisim.

Bu yazı toplam 801 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.