1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Rektör Şeker, birinci öğrencilere YÖK’ün tebrik mektubunu takdim etti
Rektör Şeker, birinci öğrencilere YÖK’ün tebrik mektubunu takdim etti

Rektör Şeker, birinci öğrencilere YÖK’ün tebrik mektubunu takdim etti

Yükseköğretim Kurulu (yök) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Her Fakülteyi Birincilikle Kazanan Öğrencilere Tebrik Mektubu Gönderdi. Necmettin Erbakan Üniversitesinin (neü) Birinci Öğrencileri De Tebrik Mektubunu Rektör

A+A-

Geleceğe güvenle bakan güzel insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Rektör Şeker, öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi. Eğitimin önemine dikkat çeken Şeker ülkenin, bilim alanındaki gelişmelere imza atacak gençlerle gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağını vurguladı.

“2023 Hedeflerimize Sizlerle Ulaşacağız”
YÖK Başkanı Saraç öğrencilere gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz. Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu, öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.”

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nden Tuba Vural, İlahiyat Fakültesi’nden Mukaddes Uyanık, Turizm Fakültesi’nden Zuhal Ayar, Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi’nden Niyazi Üzümcü, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Emine Sultan Yılmaz, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Cahit Özel, Meram Tıp Fakültesi’nden Beyza Nur Sağlam, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nden Onur Kemal Kaytan, Diş Hekimliği Fakültesi’nden Zehra Selin Karauğuz; tebrik mektubunu NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in elinden aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.