1. YAZARLAR

  2. Hakkı Balcı

  3. Rektörlük Seçimleri Üzerine
Hakkı Balcı

Hakkı Balcı

Yazarın Tüm Yazıları >

Rektörlük Seçimleri Üzerine

A+A-
Konya kadar meslek yüksek okulu ve Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesini barındıran Seydişehir, Beyşehir, Bozkır, Hadim ve bölge için önem arz eden bir seçim yapılacak.
Selçuk Üniversitesi Rektörlük seçimleri…
Aday Adaylarından birisi Prof. Dr. Mustafa Şahin hocam…
Akademik kariyeri uluslararası nitelik ve nicelik kazanmış, tevazu adresi bir adam olunca da kelam etme ihtiyacı duydum.
Hemşerim ve bölgenin sevileni olması ise kelamıma diğer vesileler…
Geçtiğimiz yıllarda YÖK seçimlerini bahane ederek akademik sorumluluklardan daha ziyade politik kaygıların adresi haline gelen üniversite rektörlerini hatırlayınca da kelam üstüne kelam etmek geliyor içimden.
Dolayısı ile “ne haddine ki Seydişehir’den Rektörlük seçimlerine dair yazıyorsun” deme ferasetsizliğine kimse göstermesin.
Kelamın lübbü…
Selçuklu Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği görevini sürdüren Prof. Dr. Mustafa Şahin, mesleki anlamda yurt dışında ve ülkemizde kendini ispat etmiş, bilimsel başarıları ayyuka çıkmış kelimenin tam anlamı ile tam bir ayyuk…  
İşte bu yüzden onun akademik kariyeri üzerine uzun cümleler yazmak hadsizlik olur. Bu konuda akademik kariyeri denk ve bilimsel çevrelerin değerlendirmeleri daha yerinde olur sanırım.
Bendenizde kalbi ile dili bir şahsiyet olması ve yirmi beş yıla varan yazar kimliğim ile onu iyi tanıyan bir hemşerisi olarak “ ’O’ Selçuk Üniversitesi için elzem bir şahsiyet” , “’O’ Selçuk Üniversitesi için olması gereken” deme cesaretini buluyorum kendimde.
Dünya üniversiteleriyle bütünleşme hedefi ile aday adaylığını açıklayan Sayın Şahin, üniversite camiası içerisindeki barış müessesesini devam ettirecek mütevazılığı neredeyse israf ölçüsünde kullanan tabiri caiz ise köylüyle köylü şehirliyle şehirli olabilen cidden nezaketli bir şahsiyet…
Onun önderliğindeki Selçuk Üniversitesi biliyorum ki, en kısa zaman içerisinde bir dünya üniversitesi haline gelecek. Konya’ya, ilçelerine ve bölgemize yayılmış Meslek Yüksek Okulları ve fakültelerde okuyan gençlerimiz dünya üniversitesinde okumanın hazzını tadacaklar.
Konya ve havalisi de kalkınma hamlelerinin hemen hemen hepsini üniversite camiası tarafından hazırlanan projelerle gerçekleştirecektir.
Henüz kendisinden yapılan hiçbir mesleki yardıma olabilirliği ölçüsünde “hayır” dediğini duymadığım bu güzel insanın rektör seçilmesi Konya’mız için önemli bir kazanç olacaktır.
Bu vesile ile aday adayı diğer değerli hocalarımla birlikte tevazu adresi Prof. Dr. Mustafa Şahin hocama tüm kalbi duygularımla başarılar diliyorum.
Bölge insanı seni seviyor.
Yolun açık olsun hocam!
                                                                                        
 
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.