1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Ribat tüm insanlığa yardım elini uzatıyor
Ribat tüm insanlığa  yardım elini uzatıyor

Ribat tüm insanlığa yardım elini uzatıyor

Ribat Eğitim Vakfı çalışmaları hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, dil, din, ırk, renk ayrımı yapmaksızın tüm yardıma muhtaç olan insanlara yardım eli uzattıklarını bildirdi

A+A-

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük ve Başkan Yardımcısı Abdullah Çelik gazetemiz İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz ve Genel Yayın Yönetmeni Dursun Seyis’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Muzaffer Büyük, yardıma muhtaç olan insanlara dil, din, ırk ayrımı gözetmeden yardım yaptıklarını vurgulayarak çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Büyük, Muhacır Pazarında Konya ve Konya dışı yardım çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, “Genelde yatalak hastalara yemek çıkarıyoruz, yemek yapma durumunda olanlara da gıda yardımı yapıyoruz. Eğitimle ilgili güzel çalışmalarımız var. 17 ilde temsilciliklerimiz mevcut.  Ecdadımız çalışma yaparken nerede boşluk varsa oraya gitmiş. Devletin girmediği yerlere girmiş. Günümüzde özellikle eğitim sahasında devletin girip de başarı sağlayamadığı yerlere ağırlık veriyoruz.” dedi. 
YARDIMA MUHTAÇ OLANLAR TESPİT EDİLİYOR
Son olaylardan sonra insanların vakıflara ve derneklere karşı bakışlarının değiştiğini vurgulayan Muzaffer Büyük, olumsuz örneklerini yaşayıp gördüklerini dile getirdi. İhtiyaç sahiplerini belirlemek için 2 kişiyi görevlendirdiklerine dikkat çeken Büyük, “İhtiyaç sahipleri ilk olarak bize müracaat ediyorlar. Daha sonra bizim bu konuda görevlendirdiğimiz iki arkadaşımız var. Bu iki arkadaşımızın çalışmaları ve muhtarlıklardan elde ettiğimiz bilgilerle tespit etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.  Son olarak gerçekten yardıma muhtaç olan insanlara, dil, din, ırk ayrımı gözetmeden yardım ettiklerine dikkat çeken Büyük, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Peygamber efendimiz dine ısındırmak için Müslüman olmayanlara da yardım etmiştir. Bizler böyle bir peygamberin ümmetiyiz. Hiç kimsenin siyasi görüşüne, diline, rengine göre hareket etmeyiz. Vakıflar ümmetindir ve Müslümanların malıdır. Bir şahsa ait değildir. Yardıma muhtaçsa bir insan. Müslüman olmasa bile yardım ederiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.