1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Rotamızı Belirlemek Lazım
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Rotamızı Belirlemek Lazım

A+A-

Biz Türk Milletiyiz.
Bizim ecdadımız himayesine aldığı, kol kanat gerdiği tüm milletleri asimile etmeden, inancına, yaşamına karışmadan yaşamalarını sağlamıştır.
Tarihi baktığımızda ise ne yazık ki, bu milletler Türkleri hep arkadan hançerlemişlerdir.
TC hükümetleri son 12-13 yıla baktığımızda adeta Arap milletinin hamisi durumuna gelmiş, en etkin savunmalarını yapmıştır.
Yine tarihe bakarsanız Osmanlı döneminde en rahat yaşayan Araplar, son dönemde bizleri arkamızdan hançerlemişler, İngilizlerin, son dönem de de ABD’nin uşaklığını yapmaktadırlar. Dost mu düşman mı olduklarını kimse kestirememektedir.
Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi seçimi vardı. vardı. Türkiye'nin 60 oy alarak hüsrana uğradığı BMGK oylamasında Arap ülkelerinden sadece 1 oy, Avrupa ülkelerinden ise 8 oy alabildiği ortaya çıktı. Türkiye'nin de aday olduğu BM Güvenlik Konseyi 2015-2016 geçici üyeliği seçimlerinde Türkiye bir hüsran yaşamıştı.
New York’taki BM Genel Kurulu’nda yapılan kapalı oylamada, Batı Avrupa ve Diğerleri grubundan Yeni Zelanda'nın ardından İspanya Konsey'e seçilmişti.
Kritik seçimlerdeki ilk tur oylamada, Yeni Zelanda 145 oy alarak Konsey'e seçilen ilk ülke olurken, 121 oy alan İspanya ile 109 oy alan Türkiye arasında ikinci tur oylama yapıldı. İkinci turda Türkiye 73, İspanya ise 120 oy aldı. Her iki ülke de yeterli oy sayısına ulaşılamadığı için üçüncü tur oylamaya geçildi. Üçüncü turda 132 oy alan İspanya ikinci geçici üyeliğe seçildi. Türkiye bu turda 60 oyda kaldı.
Onun için Arapları kucaklamaya, esip yağmaya falan bu tablo karşısında gerek olmadığını düşünüyorum.
Kimse kusura bakmasın ama, Türkiye’nin sadece 60 oyda kalması ülkemizin dünya nezdindeki itibarının gittikçe düştüğünü göstermesi açısından manidardı. Öte yandan bu oylamayla ilgili ortaya çıkan bir detay daha vahim bir tabloyu gözler önüne serdi. Zira Türkiye Arap ülkelerinden 1, Avrupa'dan ise sadece 8 oy alabilmişti.
Türkiye'ye oy veren ülkelerin ise ağırlıklı olarak Afrika ve bazı Asya ülkeleri olduğu ifade ediliyor. Oy veren tek Arap ülkesinin ise Katar olduğu tahmin ediliyor. Bu da göstermektedir ki, Türk Milleti güçlü olduğu sürece dostları vardır. Türkün Türk’ten başka dostu yoktur.


 

Bu yazı toplam 121 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.