1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Rusya Uçağı Düşmüş Çok Mu? Canlar Toprağa Düşüyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Rusya Uçağı Düşmüş Çok Mu? Canlar Toprağa Düşüyor

A+A-

Her gün yeni bir gündem, yaşanan yeni bir hadiseyle günler gelip geçiyor. Efendim! Son gündemimizde Suriye’de Türkmen kardeşlerimizin üzerinden süzülerek hudutlarımıza girmesi sebebiyle defalarca yapılan uyarıya rağmen düşürülen Rus uçağı var. Böylesi bir gerçeğe hazırlıksız yakalanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, olayın sıcaklığıyla veryansın etmiş. Ardından hızına alamayan Rusya Başbakanı Medvedev'de olayın sıcaklığından olsa gerek veryansın etmiş. Beklediklerinin dışında zuhur eden bu hadise sonrasında yaşadıkları şokla bağlantılı olarak ağızlarından ileri geri laflar çıkarmalarını ve çeşitli boykot kararları almalarını milletçe anlayışla karşılıyoruz. Normaldir efendim! Bırakın bir süre vücutsal gazı salınımı yapsınlar. Ama unutmasınlar ki karşılarında Türkiye var. Bunca yıllardır alışageldikleri tırsık Türkiye dışında bu görüntünün onlara yaşattığı stresi pek tabidir ki anlayışla karşılamak lazım. Şunu umarım öğrenmişlerdir. Uzun yıllardır Türkiye’nin sıfır sorun politikasıyla sineye çektiği gelişmelerin sonu da bir türlü gelmek bilmeyince yaşanan hadiseler sonuç itibariyle ciddiyetimizin önemini anlamalarına umarım yardımcı olmuştur.
Mevzuyu derinleştireceklermiş. Bizden alım satım yapmayacaklarmış. Vatandaşlarının turizm amacıyla ülkemize geliş gidişlerini durduracaklarmış. Şunun yanında yer alıp bunun ağzıyla konuşacaklarmış. Bir sürü mesele yani!

Peki efendim!
Siz nasıl isterseniz…
Ama unutmayın bizim ülkemiz değil sizin gibi dışarıdan, içimizde besleyip büyüttüğümüz sayısız hainlere rağmen dimdik ayakta durmasını bilmiştir. Rusya’nın ambargolarından mı korkacağız? Peh…
Şimdi gelelim yaşanan olaya! Hani bu Ruslar Suriye’ye IŞİD’e ders vermeye gelmişlerdi ya! Her şeyden önce bu yalan açık ve net şekilde ortaya çıkmıştır. Suriye’nin doğu bölgelerinde ki krizin ana müsebbiplerinden DAEŞ ve Kürt sorunuyla uzaktan yakından hiç alakaları yok. Bu durum gösteriyor ki Rusya’nın doğuyu baştanbaşa kaplayan bu terör örgütü DAEŞ ile de bir sorunu yok. Belki de gizliden gizliye destekliyorlar.
Akla takılan bir soru daha var. Beşşar Esed denen zalimin son günlerde yok olmaya doğru giden otoritesini tekrar kazanması amacıyla Rusya’nın kendilerine destek amaçlı gelmiş olması ihtimalini hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm. Bu ihtimal korkarım ki % 100’ün de çok fevkindedir. Böyle uysal köleyi bir daha nerde bulacaklar?
Bugüne kadar yaşanan onca gelişmeye rağmen geride duran Rusya’nın bugün büyük bir iştiyakla bölgede savaşa dâhil olması ve hiç kimseyi boş yere kandırmasınlar da bölgede ki kalan sağlam etnik kökenlerden Türkmenler üzerinde yaptıkları planlar açık ve net ortada değil midir? Kısacası Rusya’nın hedefi bizimde asla tasvip etmediğimiz ve emperyal güçlerin elinde ki oyuncaklardan olan DAEŞ terörizmi değilmiş. Hedefleri bir avuç Türkmen kardeşimizmiş. Haa! Bunları bilmiyor muyuz?
Vallahi sonuna kadar takipçisiyiz. Dönen her halttan haberimiz var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli bir ifadesine dikkatinizi çekmek isterim. “Türkmenlerinin olduğu bölge DAEŞ’in bulunduğu bir bölge kesinlikle değildir. Kimse kimseyi kandırmasın. DAEŞ’i vuruyoruz diyerek Bayırbucak Türkmenleri vurulmaktadır.” Rusya’nın hedefi güney müttefiki olan Suriye’yi avucuna alarak sıcak denizlere ulaşmak suretiyle öte yandan emperyalist hedeflerine ulaşmaktır. Dikkat ediniz. Suriye’de yaşayan Sünni Müslümanları ürküterek dünyanın dört bir köşesine kaçırdılar. Azımsanmayacak sayıda da gariban insanı katlettiler. Bölge halkına cehennemi yaşattılar. Birçoğu da hala hayatını idame ettirmek için şu soğuk kış aylarında Avrupa kapılarını zorlayıp can güvenliği içerisinde yaşayabileceği bir ortam peşinde koşmaktalar.
Onların barınak sorunu, yaşamsal sorunları, çoluk çocuklarının istikbali, gelecekleri inanın kimsenin umurunda değildi. Hümanizm yaygaralarıyla bugüne kadar üzerlerinde siyaset yaptıkları insanların ölüme gitmesi, yaşamsal sorunları ve diğer tüm sorunları umurlarında bile değildi.
Kendimizi avutmanın anlamı yok. Rusya’nın yaşadığı stresi anlıyoruz. Ama lütfen bu ümmetin aklıyla dalga geçmeyi bir bıraksınlar artık!
Bakın Çeçenistan’da ki maşaları olan Ramazan Kadirov isimli biri çıkmış üzerimize havlıyor. Senin gibi köpeklerden bu vatanın sınırları içerisinde ekmek yiyip, su içen ve maaş alan sınırsız sayıda vatan hainine zaten sahibiz. Satılmış it. Bu memleket senin gibileri çok gördü. Senin de defterin eninde sonunda dürülür. Merak etme.
İç muhalefet hakkında da birkaç söz edeyim. Böylesi durumlarda ülkemiz yanında yer alması gereken CHP’nin açıklamaları her zamanki tavrıyla birebir uyuşuyor. Muhalif olduğu iktidar partisine yönelik sert açıklamalarıyla yine kendi ayağımıza sıktı. Bu yapısıyla halkımız kendilerini daha iyi tanımaktadır. Devam etsinler. Bizim için sakıncası yok.
MHP’de durum ise biraz daha olgun şimdilik. Eğer benim yazdığım yazı sonrasında ağızlarından yeni sürprizler dökülmezse Oktay Vural’ı tebrik ediyorum
HDP’mi? Onlarda da farklı bir duruş var. Sebebini bilmiyorum. Ama kokusu yakında çıkacaktır.
Kısacası saflar belirginleşiyor. Ama bölgede ki gidişat hiç iç açıcı değildir. Acaba 3. Dünya savaşına mı gidiyor dünyamız?
Umarım yanlış düşünüyorumdur.
 

Bu yazı toplam 364 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.