1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Rüzgar eken, fırtına biçer'
'Rüzgar eken, fırtına biçer'

'Rüzgar eken, fırtına biçer'

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, "Gücü eline geçirince sendikal alanı hoyratça kirletenlerin, şimdi bu pislikten yakınmaları inandırıcı değildir" dedi

A+A-

Son günlerde sendikacılıkla ilgili Memur-Sen tarafından yapılan serzenişleri değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, "Gücü eline geçirince sendikal alanı hoyratça kirletenlerin, şimdi bu pislikten yakınmaları inandırıcı değildir" dedi
Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, son günlerde Memur-Sen tarafından sendikacılıkla ilgili yapılan serzenişleri değerlendirdi. Memur-Sen tarafından yapılan açıklamaları samimi bulmadıklarını belirten Doğrul, "Sendikacılığı kirletenlerin bu kirlilikten şikayet etmeleri inandırıcı değildir" dedi.  Doğrul, sendikacılık yapmadan, yalnızca idarecilerin baskısıyla, korkutma ve tehditle kolay yoldan üye yapmayı alışkanlık haline getiren malum konfederasyonun artık duvara dayandığını, dağılma sürecine girdiğini vurguladı. "Görülmektedir ki kamu görevlilerimiz bunların yıldırma politikalarına prim tanımayacaklardır.  Yıllardır esir ettikleri çalışanlar, esaretten kurtulur kurtulmaz çıkışa koşmaktadır" diyen Doğrul, sözlerini şöyle sürdürdü, "Sanki yıllardır liyakat ilkesini ayaklar altına alan, kendilerinden olmayan hiçbir yöneticiye tahammül edemeyen, haksızlığın her türlüsünü uygulayarak kamuda kendileri dışında bir oluşuma hayat hakkı dahi tanımak istemeyen bunlar değilmiş gibi bir anda sendikal özgürlükleri hatırlayıp, baskı gördüklerini iddia etmektedirler.  Kurulduğu günden beri Türkiye Kamu-Sen üyelerinin görmediği baskı kalmamıştır. Yıllar boyunca oradan oraya sürülen, hakkı yenen, özellikli birimlerde çalıştırılmayan, görevde yükselmeleri engellenen üyelerimiz büyük bir özveriyle kamu hizmetlerini en iyi şekilde sürdürmüş, Türkiye Kamu-Sen bir kale gibi bütün haksızlıkların karşısında tek başına yiğitçe direnmiştir. 
Unutmayalım ki, rüzgâr eken fırtına biçer. Gücü eline geçirince sendikal alanı hoyratça kirletenlerin, şimdi bu pislikten yakınmaları inandırıcı değildir. Daha dün bir bugün iki. Kolay yoldan üye yapma dönemi sona erince ellerinden oyuncağı alınmış çocuklar gibi feryat figan ortalığı ayağa kaldıran bu sendikalar, Türkiye Kamu-Sen’in gördüğü baskı ve dışlanmışlığın hangi birini görmüştür ki, sesleri bu denli yeri göğü inletmektedir!
Bu zamana kadar dikensiz gül bahçesinde mutlu mesut sendikacılık yaptığını zanneden tatlı su sendikalarının üyelerinin hakları için çetin mücadele süreçlerinde, gerçek sendikacılık zemininde hayatta kalabilmeleri mümkün değildir.   Bu dönem daha ilk günden bu sendikalar için bir turnusol kâğıdı olmuş, bunların sendikal mücadeleyi göğüsleyebilme, üyelerinin hak ve çıkarlarını koruyabilme kabiliyetlerinin kalmadığı, ayan beyan ortaya çıkmıştır. 
Bu sendikalar için mukadder olan, yolun sonu görünmektedir. Aldıkları mazlumların ahı çıkacak, çırpındıkça batacaklardır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.