1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rüzgar gibi geçtiler
Rüzgar gibi geçtiler

Rüzgar gibi geçtiler

Bu yıl ikincisi düzenlenen Akşehir Zekai Baloğlu Atletizm Yarışmasına katılan 450 öğrenci, birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken başarılı yarışlar çıkardılar.

A+A-

Sağlıklı hayat ve fiziksel aktiviteyi teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyon, geçtiğimiz Cumartesi günü Nasreddin Hoca Stadyumunda yapıldı. İlk, orta ve lise öğrencisi 450 sporcunun katıldığı yarışmalarda; 60 metre Minikler, 60 metre Küçükler, 400 metre Küçükler, 100 metre Yıldızlar, 600 metre Yıldızlar, 100 metre Gençler ve 800 metre Gençler kategorilerinde kız ve erkek öğrenciler mücadele etti.
Yarışmaları izleyen Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, CHP İlçe Başkanı Ömer Koç ve bazı Belediye Meclis üyeleri ile Akşehirspor Teknik Direktörü Cenap Taner, ödül töreninde de sporculara madalyalarını takdim ederek başarılarından dolayı kutladılar.
Yarışmalar Sonrasında Kategoriler Bazında İlk 4’e Giren Sporcular
60 Metre Minikler Kız:
1- İrem İpek Bozoğlu (Yazla), 2-İpek Arslan (Cumhuriyet), 3-Eylül Doğancı (Yıldırım), 4-Zeynep Kazaday (Yıldırım).
60 Metre Minikler Erkek:
1-Metehan Baki (Nimetullah Nahçivani), 2-Fakı Yunus Topkaya (Nasreddin Hoca), 3-Erdem Dilmen (Yıldırım), 4-Erhan Dönmez (Yazla).
60 Metre Küçükler Kız:
1-Damla Yağcı (Nimetullah Nahçivani), 2-Dilek Bahar kaçar (Mualla Nigar Yamaç), 3-Ebrar Özdemir (Atakent), 4-Tuğba Banar (Karahüyük).
60 Metre Küçükler Erkek:
1-Ubeyt Bölükbaşı (Mualla Nigar Yamaç), 2-Hasan Ali Bektaş (75.Yıl), 3-Mustafa Çelik (Şehit Coşkun Karabulut), 4-Yusuf Yıldırım (Adsız).
400 Metre Küçükler Kız:
1-Yağmur Korkmaz (Reis Mesut Şeker), 2-Şeymanur Gülşen (Adsız Sedat Sezgin), 3-Güner Göktaş (Mualla Nigar Yamaç), 4-Irmak Muslu (Bahçelievler).
400 Metre Küçükler Erkek:
1-Yusuf Yıldırım (Adsız), 2-Osman Furkan Çavdar (Mualla Nigar Yamaç), 3-Hasan Ali Bektaş (75.Yıl), 4-Polat Avcı (Adsız).
100 Metre Yıldızlar Kız:
1-Emanur Bozkurt (Mualla Nigar Yamaç), 2-Elif Sıla İbişdayı (Atatürk), 3-Kader Kale (Nimetullah Nahçivani), 4-Elife Büyükaktepe (Adsız).
100 Metre Yıldızlar Erkek:
1-Ömer Baki Cura (Adsız), 2-İsmail Kirazcı (Atatürk), 3-Tunahan Karapınar (24 Ağustos), 4-İbrahim Altunbay (Nimetullah Nahçivani).
600 Metre Yıldızlar Kız:
1-Aysun Türkoğlu (Mualla Nigar Yamaç), 2- Elif Sıla İbişdayı (Atatürk), 3-Elife Büyükaktepe (Adsız), 4-Nevi Sena Türkyılmaz (Bahçelievler).
600 Metre Yıldızlar Erkek:
1-Berat Öztop (Değirmenköy), 2-Eren Uslu (Atatürk), 3-Ömer Baki Cura (Adsız), 4-Ali Eren Öztop (Değirmenköy).
100 Metre Gençler Kız:
1-Neslihan Aslan (Şehit Özden Çınar), 2-Hivda Küçükkaraca (Hacı Sıddıka Baysal), 3-Emine Baran (Seyyid Mahmud Hayrani), 4-Naz Siyavişoğlu (Hacı Sıddıka Baysal).
100 Metre Gençler Erkek:
1-Mehmet Çelik (Nasreddin Hoca), 2-Etem Kaan Koç (Şehit Selçuk Özer), 3-Sinan Metin (Tarık Buğra), 4-Yaşar Akyurt (Tarık Buğra).
800 Metre Gençler Kız:
1-Sultan Coşkun (Şehit Özden Çınar), 2-Semanur Geçgel (Şehit Özden Çınar), 3-Sümeyye Akbulut (Seyyid Mahmud Hayrani), 4-Beyza Korkmaz (Şehit Özden Çınar).
800 Metre Gençler Erkek:
1-Samet Şahan (Nasreddin Hoca), 2-Mustafa Eser (Akşehir İmam Hatip), 3-Ahmet Efe Ünlü (Seyyid Mahmud Hayrani), 4-Celel Demirer (Şehit Yunus Ertürk).  (SPOR SERVİSİ)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.