1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Saadet Cihanbeyli de kongre heyecanı yapıldı
Saadet Cihanbeyli de kongre heyecanı yapıldı

Saadet Cihanbeyli de kongre heyecanı yapıldı

Saadet Partisi Cihanbeyli ilçe Başkanlığı kongresi yapıldı. Kongreye İl Başkanı Hüseyin Saydam, il başkan yardımcıları, ilçe müfettişleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

A+A-

İlçe başkanı  Mehmet Dikici yaptığı konuşmada bugüne kadar görev yapan yönetim kuruluna teşekkür etti. Cihanbeyli için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canla başla çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kongrenin hayırlı olmasını temenni etti. İl başkanı Hüseyin Saydam yaptığı konuşmada özellikle tarım ile ilgi makamlarda oturanların tavsiyeden öte bir gayret göstermediklerini belirterek ‘20 yıldır oyalama yapıldığını’ söyledi. İl başkanı Saydam şu görüşlere yer verdi:

“OTURDUĞUNUZ MAKAMLAR TAVSİYE DEĞİL, İCRAAT MAKAMIDIR!

Şehrimizde; enerji alanında birçok yatırım yapılmışken, yüzlerce rüzgârgülü üzerinden elektrik üretilirken, Karapınar’da büyük bir alanda güneş enerjisi üzerinden elektrik üretilirken, elektriğe gelen zamlar özellikle çiftçimizin belini bükmektedir.

Tabi aynı zamanda normal tüketici ve sanayicimizin de. Fiyat düşmeyecek, hatta artacaksa; bunun fiyat olarak tüketiciye bir yansıması olmayacaksa bu kadar yatırımı niye yaptınız? Veya bununla niye övünüyorsunuz?

Bunun yanında gübre, tohum, ilaç, mazot fiyatlarındaki artışlar da çiftçimizi ürün ekemez hale getirmiştir. Bütün bunların üstüne bu yıl ortaya çıkan kuraklık, yer altı sularının çekilmesi de işin tuzu biberi olmuştur.

Tarım Bakanlığının herhangi bir ekim politikasının olmaması da ayrıca, ovaya başka bir darbe vurmaktadır. Şehrin iktidara mensup milletvekilleri de, tarım bakanlığı da çıkıp konuyla ilgili çiftçilerimize sadece tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

Bilinçli su kullanalım, şu tür ürünler ekelim tarzında tavsiyeler.

Sayın bakanlar, sayın milletvekilleri. Oturduğunuz o makamlar tavsiye makamı değil, icraat makamıdır. İşinizi yapın. Tavsiyeyi odalar, STK’lar, üniversiteler yapıyor zaten. Bu işler tavsiyeyle yürüyecekse o zaman sizin o makamları işgal etmenize, bizim de boşuna masraf etmemize hiç gerek yok. Bırakın, kendi kendine yürüsün gitsin bu işler.

Şehrin tarımsal sulamayla ilgili problemi vardı zaten. On yıllardır var.

Tarımsal sulama problemi devam ederken bir de içme ve kullanma suyu ile ilgili problemler geliyor. Cihanbeyli ilçemizden bir takım şikayetler ulaştı bizlere.

Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşların da gelmesiyle ilçede su problemi yaşandığı şikayetleri geliyor. Sarayönü İlçemize bağlı Ladik Mahallemizin yüksek kesimlerine su çıkmadığının şikayetleri geliyor. Ekseriyeti hayvancılıkla uğraşan bu mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız, hayvanlarının su ihtiyacını giderebilmek için tankerlerle su taşıdıklarını ifade ediyorlar.

Yine Konya’mızın Sulutas Mahallemizde yıllardır süren su problemi hâlâ devam ediyormuş. Geçici olarak pansuman tedbir bir çözüm bulunmaya çalışılmış ama yine de büyük bir oranda su kıtlığı yaşanmaya devam ediyormuş.

Buradan yetkililere sesleniyoruz! İsraf edilen, gereksiz, hayati öneme sahip olmayan yatırımlarınızı durdurun. Su, hayati bir yatırımdır. Yanı başımızda boşa giden, denize akan sular var.

Bu suyun tutulması ile ilgili gereken adımlar atılmış, barajları yapılmış. Ama proje, yapılmayan bir yol yüzünden sonlandırılamamış. Allah rızası için her işinizi durdurun. Ovanın su problemini bir an evvel çözün.

BÜTÜN SEÇMENE ULAŞACAĞIZ

Bütün seçmenimize ulaşacağız, içinde bulundukları durumu; şu an nerede olduklarını onlara hatırlatacak ve yönlerini düzelteceğiz. Desteklerini alacağız ve hep birlikte içinde bulunduğumuz durumdan çıkacağız.

Türkiye’nin en tecrübeli, en güçlü, en dinamik teşkilatlarına sahibiz. Kısa sürede, yapacağımız çalışmalarla çok yol alacağımıza inancım tamdır. Çalışacağız ve milletimizle birlikte kazanacağız inşallah. Gayret bizden, tevfik Allah’tan.

Bu vesile, Cihanbeyli teşkilatımızda bugüne kadar görev yapmış olan teşkilat mensuplarımıza teşekkür eder, bugünden itibaren görev alacak yönetim kurulumuza da üstün başarılar dilerim.”

Kongre sonunda Cihanbeyli ilçe başkanlığını yürüten Mehmet DİKİCİ yeniden ilçe başkanı seçildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.