1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Sadece Başını Ve Üç Parmağını Kullanabiliyordu
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Sadece Başını Ve Üç Parmağını Kullanabiliyordu

A+A-

İHH' nın mahallemizde Atiker Deluks salonunda düzenlediği yetimlerle buluşma istişare toplantısı adı ile düzenlediği etkinliğine katıldım. derneğin çalışmalarını medyadan zaten takip eiyorum. Bir de canlı izlemek nasip oldu. Salon tıklım tıklımdı. Katılımcılar mutlu, huzurlu, konuşmacılar heyecanlı idi. 41 Ülkede yetim çalışmalarını hedefleyen dernek, ataları Osmanlıların yolunda olduklarını eylem ve söylemleri ile gösteriyorlar. Devlet ve millet olarak son 150 yıldır içe kapandık. Boşa dönen değirmen taşları gibi biribirimizi öğütmeye başladık. Ta ki Rabbın yardımı ile yetişen erdemliler, İslami düşünce bayrağını kaldırıp ümmet diyarlarını ve Rabbın Memaliki olan dünyayı tekrar ihya etme hareketini başlatana kadar. Bu cümleden olmak üzere hem devlet ve millet, hem de stk lar olarak son yıllarda başımızı kaldırıp şöyle bir etrafımıza bakmaya başladık. Baktık ki başta İslam dünyası olmak üzere tüm dünya, zalimlerin, kafirlerin, kapitalistlerin, siyonistlerin, koministlerin elinde inim inim inliyor. Uyanan dev, eski günlerini, kutlu maziyi getirdi gözünün önüne. Bu manzaradan aldığı şevk ve heyecanla tekrar kıyam etti zamana ve mekana karşı. İşte bu stklardan biri de İHH. Onlarca ülkede mazlumlara, yetimlere, kimsesizlere kol kanat geren, okullar, yetimhaneler açan, Afrika'da kuyular kazan İHH maşallah atalarının yolunda olduğunu gösteriyor.
İHH nın son Konya toplantısında güzel konuşmalar yapıldı. Fakat benim dikkatim yazar Ramazan Kayan beyin konuşması oldu.

Gülseren Gümüş Ve Gülistan Derneği
Yazar bu konuşmasında Almanya'da tanıştığı Felçli bir hanımdan Gülseren Gümüş' den ve onun çalışmlarından bahsetti. Sadece başı ve sağ elinin üç parmağı çalışan Gülseren hanım sayın yazarla tanışmak isteğini dile getirince tanıdıkları araya girip Ramazan Beyle Gülseren Hanımı bir araya getiriyorlar. Gülseren Hanımın bu hali ile (yani sadece başı ve sağ elinin üç parmağı tutan hali ile) yaptıklarını duyan yazar çok şaşırıyor: "Organlarımdan sadece sağ elimin üç parmağı ve başım çalışıyor. Bu üç parmağımla kitap sahifelerini çevirebiliyor laptobu kullanabiliyorum. Bu halimle Güldeste adlı bir dernek kurdum. Duvarları Aşmak, Bizim Çocuklarımız, Aşkın Ev Hali, Die Hindernismauer (almanca) Keloğlan ve Solmayan Güller Kulübü, Ümmi Nine 1 ve 2.. kitaplarını yazdım..." Bu hali dinleyenlere aktaran yazar haklı olarak dinleyenlerden Gülseren Hanımdan örnek almamız gerektiğini dile getirdi. Yazar kardeşimiz konuşmasını Gülseren Hanımın bir anekdotu aktararak devam etti. "Anadolu'da bir şehirde sadece hanımların katıldığı bir konferansa tekerlekli sandalyesi ile katılan Gülseren Hanım salonu tıklım tıklım dolduran hanım seyircilere;"Rica etsem hep beraber ayağa kalkabilir misiniz? Salon ayağa kalkar. Aynı isteği iki kez daha dile getiren Gülseren HANIMIN bu isteğine salondakiler ikncisinde yarım, üçüncüsünde üçte bir oranında icabet ederek cevap verirler. Bunun üzerine Gülseren Hanım salondaki hanımlara " Sevgili hanımlar! Sizden istediğim şu hareketi, yani istediği zaman ayağa kalkabilme hareketini ben bir kere yapmak için Rabbime yıllardır yakarıyorum O' na yalvarıyorum ," Rabbım! bana bir kere sana ayakta ibadet etmem için güç ver!" diyorum. Bu anektod bizlere Allahımızın verdiği nimetlere şükredip etmediğimizi çarpıcı bir şekilde anlatmıyor mu? Ve Gülseren Hanımın şu son cümlesi benim içimi yaktı bakalım sizin içinizi de yakacak mı? : "Hocam! Ben tutan bir başım ve hareket eden üç parmağımla bunları yaptım. Acaba Rabbım yarın kıyamette bana; " Gülseren Kulum! Sana verdiğim nimetlerin hakkını verdin" der mi?
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.