1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Sağlık Bakanı Akdağ İçin Yakutiye Belediyesinden Atlı Sürpriz
Sağlık Bakanı Akdağ İçin Yakutiye Belediyesinden Atlı Sürpriz

Sağlık Bakanı Akdağ İçin Yakutiye Belediyesinden Atlı Sürpriz

Türkiye’nin sağlıkta ulaştığı başarıların mimarı olarak bilinen Prof. Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığına gelmesi sonrası ilk defa geldiği memleketinde büyük coşkuyla karşılandı. Karşılamaya Yakutiye Belediyesi’nin dev afişleri...

A+A-

Türkiye’nin sağlıkta ulaştığı başarıların mimarı olarak bilinen Prof. Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığına gelmesi sonrası ilk defa geldiği memleketinde büyük coşkuyla karşılandı. Karşılamaya Yakutiye Belediyesi’nin dev afişleri ve altı cirit takımı damgasını vurdu. Yoğun bir kalabalığın karşıladığı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hava alanında kendisi için hazırlanan büyük bir koçun kesilmesine izin vermedi.
Ak Parti’nin Sağlık alanındaki yüzü, yaptığı çalışmalarla dünyanın dikkatini çeken Prof. Dr. Recep Akdağ, yeniden döndüğü Bakanlık görevinin ardından memleketi Erzurum’a geldi. Hava alanında Erzurum Valisi, Ak Parti İl Başkanı, teşkilat başkanları, belediye başkanları ve yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kutlu yürüyüşün devam edeceği mesajını verdi. Havaalanında kısa bir konuşma yapan Akdağ, Alman parlamentosunda kabul edilen tasarıya tepki göstererek, “Bizim başörtülü ninelerimizin, aksakallı dedelerimizin anlattıkları hiç bu iddialarla örtüşmüyor. Biz çocukken ninelerimizden Ermeni çeteleri tarafından yapılan katliamları, vahşeti dinledik. Bunlar bizim hızımızı durduramayacaklardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çıktığımız kutlu yürüyüş sürecektir. Bundan kuşkunuz olmasın” dedi.
YAKUTİYE DAMGASI
Sağlık Bakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılamasında Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut tarafından yapılan program dikkat çekti. Dev afişler ve atlı cirit takımı karşılamadaki en çarpıcı kareleri oluşturdu. “Sağlıkta Hep İleri Hep İleri Sizinle Yeniden Yükseliş Devri”, “Efsanenin Dönüşü, Erzurum Sizi Bağrına Basıyor”, “Asrın Bakanı Türkiye Seni Seviyor, Erzurum’a hoş geldin” dövizlerinin yer aldığı dev afişler, atlı cirit takımı büyük ilgi gördü. Yakutiye Atlı Cirit takımı şehrin girişinde karşıladı Sağlık Bakanı Akdağ’ı. Atlı cirit takımını gören Akdağ, parti otobüsünden inerek ciritçilerle selamlaştı. Yakutiye Cirit takımının en genci, 14 yaşındaki Ahmet Selim, Bakan Akdağ’ı şehre girişte çiçekle karşıladı. Akdağ, küçük ciritçiyle kısa bir sohbet ettikten sonra parti otobüsüyle devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.