1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ‘Sağlık Çalışanı ile Hasta İlişkilerinin İyileştirilmesi’ Projesi İmzalandı
‘Sağlık Çalışanı ile Hasta İlişkilerinin İyileştirilmesi’ Projesi İmzalandı

‘Sağlık Çalışanı ile Hasta İlişkilerinin İyileştirilmesi’ Projesi İmzalandı

Konya Eğitim Araştırma Hastanesi personeline yönelik olarak hazırlanan, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Master Kariyer Merkezi tarafından yürütülecek olan “Hastane Çalışanları ile Hasta İlişkilerinin İyileştirilmesi Projesi” MEVKA’da

A+A-

15 Ekim tarihinde başlayacak olan bu proje ile hemşire, tıbbi sekreter ve güvenlik görevlilerine Kurumsal İletişim ve Duygusal Zeka, Sağlıklı iletişim ve Beden Dili, Sağlıkta Stres Yönetimi, Sağlık Çalışanlarında Motivasyon konularında eğitim verileceği açıklandı.

İmza töreninde MEVKA Genel Sekreteri Ahmet AKMAN, Konya Eğitim Araştırma Hastanesi adına İdari Mali İşler Müdürü Ahmet Fatih ÖZYILMAZ ile Master Kariyer Merkezi yetkilileri hazır bulundular. Akman “ MEVKA olarak bu tür projeleri çok önemsediklerini ve desteklediklerini projelerin sürekliliğinin sağlanmasını, tüm kuruluşlara örnek olacak bir proje olduğu için devamının gelmesini gönülden talep ediyor ve iki kurumumuza da hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

“Hasta ve hasta yakınlarının davranışlarını beden dili ile çözebilmek ve onların tavırlarını önceden anlayabilmek sağlık çalışanları için çok önemlidir” diyen Hastane Müdürü Özyılmaz’da “Konya’nın en büyük kamu hastanesi durumunda olan hastanemizde, personelimizin hasta ve hasta yakınlarıyla daha sağlıklı diyalog kurması adına böyle bir eğitimin verilerek personelimizin desteklenmesi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamaya yönelik büyük bir adımdır. Başarılı bir proje olmasını dilerim” dedi.

Son olarak Master Kariyer Merkezi eğitim danışmanı Dinç ise “Konya adına çok önemli olan bu projede yürütücü olmaktan mutluluk duyuyoruz. Projemiz yeni projeler için zemin hazırlayacaktır. Eğitimlerimiz başlamıştır, ilerleyen dönemde bütün hastane çalışanlarını kapsayacaktır. Konya ya böyle bir proje ile hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.