1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. SAĞLIKTA BIÇAK PARASI YOK ÖYLE Mİ? SADECE YÖNTEM DEĞİŞMİŞ.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SAĞLIKTA BIÇAK PARASI YOK ÖYLE Mİ? SADECE YÖNTEM DEĞİŞMİŞ.

A+A-

Eski Türkiye, yeni Türkiye. Bu tartışma bitmez. Başkanlık sistemi, partili Cumhurbaşkanı adı her neyse siz koyun. Ben Sayın Tayyip Erdoğan’ın icranın başına geçmesini çok istedim. Bir şeyler değişsin istedik. Sonuna kadar da destek verdik.

Özellikle belirtmek istiyorum ki, Sayın Başkan veyahut Partili Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın iyi niyetinden bir şeyleri değiştirme, gerçekten devleti Vatandaşın hizmetkarı yapma mücadelesinden zerrece kadar şüphem duymadım.

783563 m2 yüzölçümüne hâkim olmak imkân dışı. Ankara’dan bölgelere oradan büyükşehir ve illere hâkim olman için atadığın kollar ve bacakların tıkır tıkır işlemesi lazım.

Mesela piyasanın fırsatçı ve insafsızdan geçilmediği gibi. En güvendiğim dağlara kar yapması gibi.

Devlet kademesinde çarkların işlemediği gibi.

Gelin Sayın Başkanım bizleri dinleyin. Sadece sizlerin makamınızda oluşturacağınız bir birimle fikir alışverişinde bulunacak, Vatandaşı yolunacak kaz gören piyasa simsarlarını, devlet kurumlarında eski Türkiye özlemi ile, Vatandaşı yolanları, parası olanın, amcası dayısı olan sırtı kalınların hizmetkarı kadroları bir bir deşifre edelim, adaletin, hakkaniyetin ve dürüstlüğün, her kim olursa olsun saygının ve eşit muamelenin hiçbir ayırım gözetmeksizin tüm vatandaşlara ayırt etmek sizin dağılmasını sağlayalım.

Vereceğim misal aynı zamanda ilgili Bakanlığa bir ihbardır. Araştırılmasını tavsiye ederim. Öyle ilgili kurumdan yazı alınarak değil, (daha önce özel bir hastane adına yaptığım şikâyet ve Devletin hastanesinde Annemin nasıl ölümle burun buruna bırakıldığını yazmıştım. İlgili kurumlardan bilgi almakla yetinildi ne bir arayan ne de şahsıma sorup aslını araştıran oldu.) Müfettiş göndererek araştırılma yapılmasını tavsiye ederim. Çünkü eski Türkiye kalıntı zihniyeti, vatandaşı Adalet ve Kalkınma Partisinden uzaklaştırdığı gibi devlete olan güveni de sarsıyor.

Muhteşem Sağlık hizmetleriyle, her Vatandaşa eşit muamele ile övünürüz, Allah için eski zihniyet olmasa güzel. Şimdi Tıp Fakültesine gidiyorsunuz, poliklinikte muayene oluyorsunuz, Ameliyatlık işiniz var..

Tahliller, araştırmalar yapılıyor, sonra sizi hocalara yönlendiriyorlar. Hocalar bakıyor, iş ameliyat safhasına geldiğinde diyorlar ki, siz Hocanın hastasısınız 85 TL muayene ücreti yatırın. Sonra ameliyat olacaksınız, eğer hocanın ameliyata girmesini istiyorsanız, ŞU KADAR Ameliyat ücreti vereceksiniz. Yok kabul etmiyorum derseniz, Ameliyatı asistanlar yapacak. Siz asistanların ameliyatı yapacağını duyunca korkuyor, içinizi olumsuzluk kaplıyor. Ya kabul edeceksiniz ya da asistanların ameliyatını kabul edeceksiniz. Ödeme yapmazsanız karşınızdakilerin yüzü değişiyor, o ilgi ve alakanın yerini beni oyalama git polikliniğe orada işini çözle karşılaşıyorsunuz. Her şeyi göze aldınız ameliyat oldunuz, pansuman yaptırmaya gittiniz, sıra sizde siz erkenden geldiniz.. O da ne Hoca da ücretli Ameliyat olan hastalarını kontrole geliyor ve siz beklemeye başlıyorsunuz. Hoca öncelikli. Sırayla hocanın yaptığı ameliyatlı hastalar geliyor, Hocanın gözetiminde sargılar açılıyor ve Hocanın gözetiminde yenileriyle değiştiriliyor. Hocaların ücretle Ameliyat yaptığı hastalar bitinceye kadar bekle babam bekle. İlk sargısı değişecek siz olmanız gerekiyorken saatlerce bekleyin bakalım. Azıcık homurdanırsanız, size bakışları değişiyor, sizi kim çağırdı ya kadar gidiyor. Bencil oluyorsunuz.

Tabii sizin sargı değişimi ve pansumanda ne hoca var ne de hacı var. Mevcut kim görevliyse o yapıyor. 5-6 sefer gidiyorsunuz. Hoca moca yok.

Ve ameliyatlı hastaların büyük çoğunluğu da ücretli.. Ücretli olmak zorunda bırakılıyor. Binlerce lira veriyorlar. Deniyor ki yaptığımız yasal, devlet bize bu imkânı vermiş. Vermiş de sana Vatandaşı zorlaya zorlaya ücretliye yönlendir demiyor, size parası olan öncelikli sizler devletin sırtından geçinen ikinci sınıf vatandaşsınız demiyordur herhalde devlet. Merak ediyorum binlerce lira bıçak parası alan, şey yanlış oldu herhalde özel muayene ve Ameliyat ücreti alan ve yıllık yüz binlerce liraya tekabül eden bu rakamlardan Devlet vergi alıyor mu?

Umarım her Hastane de araştırma yapılır. Allah’a Emanet olun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.