1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sağlıkta yeni dönem!
Sağlıkta yeni dönem!

Sağlıkta yeni dönem!

Konya’da sağlıkta yeni dönem dün başladı. Konya Halk sağlığı Müdürü Hasan Öznavruz, yıl sonuna kadar Konya’da 6 Halk Sağlığı Merkezi’nin hizmete gireceğini, bu merkezlerin haftanın 7 günü hizmet vereceğini kaydetti

A+A-

Konya Halk Sağlığı müdürlüğünce Konya’da yeni dönem başladı. 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan yeni dönemle ilgili olarak Dr. Hasan Öznavruz şu açıklamayı yaptı: “Türkiye Halk sağlığı kurumunun temel görevlerinden olan birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha da güçlendirilerek, sunum kalitesini artırmak ve topluma halk sağlığını daha iyi sunabilmek için Ereğli ve Akşehir gibi büyük ilçelerimiz olmak üzere Konya’nın uygun yerlerinde ilk planlamalara göre 12 adet halk sağlığı kuruluyor.
Halk sağlığı merkezleri, hizmetin sunumu ve çeşitliliği açısından destekleyeceği aile sağlığı merkezlerine göre hem merkezi bir konumda hem de kolay ulaşılabilir bir güzergahta olacaktır. Halk sağlığı merkezlerinin bünyesinde aile hekimliği, kanser erken teşhis ve tarama, sağlıklı yaşam, üreme sağlığı, çevre sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği, göçmen sağlığı, evde sağlık koruyucu ağız ve diş sağlığı, veremle savaş gibi tüm birinci basamak sağlık hizmetlerinden o bölge için gerekli olan hizmetler verilecek olup laboratuar ve görüntüleme birimleri ile bu hizmet desteklenecektir.”

Halk Sağlığı Merkezleri’nin haftanın 7 günü hizmet vermesinin planlandığını kaydeden Dr. Hasan Öznavruz, “Mesai dışı aile hekimliği hizmetleri, aile hekimleri, aile sağlığı elemanları ve toplum sağlığı merkezi personeli tarafından verilecek olup laboratuar ve görüntüleme hizmetleri de sunulacaktır.
Ayrıca bu merkezlerde obezite başta olmak üzere kronik hastalıklarla da mücadele yapılabilecektir.
Yılsonuna kadar il merkezinde 4, Ereğli ve Akşehir’de birer adet olmak üzere 6 adet halk sağlığı merkezi hizmet vermeye başlayacak.”ifadelerini kullandı./Dursun SEYİS

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.