1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. 'ŞAHİN’ REKTÖR
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

'ŞAHİN’ REKTÖR

A+A-

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin hoca rektör olarak üç yıldır yaptıkları yatırımları değerlendirdi.
Rektör yardımcıları Prof.Dr.Mehmet Okka, Kaan Karabulut ve Hüseyin Kara hocaların da bulunduğu toplantıda özellikle yatırımları anlatan Şahin hoca, Selçuk Üniversitesi’nin nereden nereye geldiğinin fotoğrafını da ortaya koydu.
Yatırımların öncelikli olarak şehir ve ülke olarak sıkıntısını çektiğimiz branşlara yapılması Şahin hocanın yöneticilikteki tecrübesini gösterirken, Konyalı sanayici ve iş adamları ile birlikte Ankara ile işbirliğinin de, ne kadar güçlü olduğu mesajını verdi.
Bir rektörün yatırımcı kurumun idarecisi gibi milyonluk yatırımları peş peşe aktarması, doğrusunu söylemek gerekirse kimsenin alışık olmadığı bir durum.
Ama Şahin hoca, fakülte binalarından, sağlık tesislerinden, spor komplekslerinden, öğrenci yurtlarından oluşan yatırımları tek tek sıralayınca hepimizi heyecanlandırdı.
Görevlendirmede sessiz çoğunluğu dikkate aldıklarını, kadroyu da hak edenin aldığını açık açık söyledi.
Kampüse, Selçuklu Sultanlarının isimlerini taşıyan 4 ana girişten girildiğine, Rektörlük binasının da buraya taşınmasıyla yerinde yönetimin ne kadar etkin olduğuna işaret etti.
Eczacılık Fakültesini YÖK başkanının desteğiyle ancak açabildiklerini, İslami İlimler Fakültesi binasının da hibe yoluyla yapıldığını ifade etti.
Yerli ilaç üretimine ağırlık verdiklerini, Laboratuvarların uluslararası belge verecek standarda uygun olacağını duyurdu.
Önümüzdeki yüzyılda biyolojik ve kimyasal savaşların devreye gireceği uyarısını yaptı.
Ülkemizde üretilecek Elektrik otomobillere daha fazla kilometre yaptıracak akü üretimi için proje geliştirdiklerini paylaştı.
Ardından da Üniversite bünyesinde oluşturdukları ekonomimize lokomotif olacak Araştırma Merkezlerinin tek tek analizini yaptı. Destek verenlere teşekkür etti.
Hoca yatırım ve hizmetleri paylaşırken dinleyenlere ‘Şahin’ rektör dedirtti.
Yatırımlar iyi hesaplanıyor.
Bir projenin öğrencilerin eğitiminin yanında istihdama ve ekonomiye katkısı akademik ortamda tartışılıyor.
Bu milletin bir lirasının boşa atılamayacak kadar çok değerli olduğuna dikkat çekiliyor.
Milli ve yerli Üniversitenin milli ve yerli ekibi bu olsa gerek.
Keşke hepimiz böyle yapabilsek.
Vallahi bu devlet 2071’ e kalmaz Dünya’daki liderliğini konuşturur.

Bu yazı toplam 1638 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar