1. HABERLER

  2. GAZİANTEP

  3. Şahinbey Hastanesi’ne MR Ve Sterilizasyon Merkezi
Şahinbey Hastanesi’ne MR Ve Sterilizasyon Merkezi

Şahinbey Hastanesi’ne MR Ve Sterilizasyon Merkezi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 3 Tesha MR cihazı ile dünya standartlarında bir sterilizasyon ünitesine kavuştu.Açılış töreninde konuşan Sterizilasyon Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Yasemin Zer, hizmete...

A+A-

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 3 Tesha MR cihazı ile dünya standartlarında bir sterilizasyon ünitesine kavuştu.
Açılış töreninde konuşan Sterizilasyon Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Yasemin Zer, hizmete açılan ünitenin dünya standartlarında bir sterilizasyon merkezi olduğunu belirtti. Hizmete giren 3 Tesha MR ile ilgili bilgi veren Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Bayram ise, söz konusu cihazın sessiz oluşu özelliği ile Türkiye’de ilk olduğunu vurguladı.
Bayram, “2000 yılında hastanemizde MR yoktu. 10 röntgen cihazı ile hizmet veriyorduk. 2003’te ilk MR’ı aldık. Yeni aldığımız 3 Tesha MR ile birlikte merkezimiz Türkiye’nin en önemli radyoloji merkezlerinden birisi durumuna geldik. 70 santimetre açıklık ve sessiz çalışmasının yanı sıra, birçok fonksiyonu bulunan cihazımız sayesinde çok daha iyi hizmet vereceğiz. Şunu da belirteyim satın aldığımız MR’dan Türkiye’de sadece 10 tane bulunuyor” dedi.
İLKLERE İMZA ATIYORUZ
Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Türkiye’de ilkleri alışkanlık haline getirdiğini belirten Başhekim Prof. Dr. Metin Kılınç ise, 3 boyutlu anjiyo cihazından sonra, çok fonksiyonlu 3 Tesha MR cihazı sayesinde, çekimlerin detaylı, ileri tetkiklerle olacağını vurguladı.
Kılınç, “Artık hastalarımızı başka illere sevk etmeyeceğiz. Hastanemizde bu cihazı kullanabilen tecrübeli ve mahir insanlarımız da var. Üniversite hastanesi olarak biz Türkiye ve dünya ile yarışmak arzusundayız. Bu bağlamda sayın rektörümüzün işaret ettiği ufuk çizgisi bizleri durduğumuz yeri beğenmeye değil, geçtiğimiz yeri seyrettirmeye alıştırmıştır” şeklinde konuştu.
GÜZEL ŞEYLERİ PAYLAŞALIM
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ise “Gaziantep, Türkiye’nin bekası için gelecekte tek devlet, tek millet için Türkiye’nin önemli saç ayaklarından birisidir. 350 bin Suriyeliyi barındırdığı halde diğer kentlere oranla, hatta kamunun da önünde giderek sorunları çözen bir kentten bahsediyoruz. Gaziantep’in münferit olaylarına karşı duracak bir yerde olmamız gerekiyor. Bu çerçevede güzel şeylere imza atıyoruz. Burası Türkiye’nin en iyi hastanelerinden birisi. Kalite, donanım, akademik gücü, çalışanları açısında son derece iye bir yapıya sahibiz. Özel hastanelerin bile sahip olamadığı bir kalitedeyiz. Bugün yeni açılımlara, fark oluşturacak şeylere ihtiyaç var. Gaziantep Üniversitesi parlayan yıldız olmak ve o şekilde kalmak zorundadır. Bu misyonu, bu vizyonu paylaşarak ortaya çıkarmak zorundayız. Bizim kaynak sorunumuz yok. Yeter ki doğru, yetimin harcını koruyarak harcamak. Bunun için devletten istediğimiz desteği hep arlık. Bugün açılışını yaptığımız sterilizasyon ünitesi çok önemli. 15 yıldır kullanılıyordu merkezi sterilizasyon ünitemiz. Modernize edilmesi gerekiyordu, yaptık. MR’da sıkışıklık vardı. 3 TESHA, çözünürlüğü yüksek, çok fonksiyonlu bu cihazı aldık. Gaziantep’te Türkiye’deki olmayan, az sayıda olan cihazların bulunması lazım. Bunları getirdik. Sizden isteğim eksikleri konuşun ama bu güzel şeyleri de anlatın herkese” diye konuştu.
Konuşmaların ardından sterilizasyon ünitesi ve 3 Tesha MR cihazı için resmi açılış töreni yapıldı. Kurdeleyi, akademisyenlerle kesen rektör Coşkun, “Bu eserler hastanemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.