1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Şahin’den 101. yıl mesajı
Şahin’den 101. yıl mesajı

Şahin’den 101. yıl mesajı

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Konya'ya gelişinin 101.yılı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

A+A-

Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç çerçevesinde yapmış olduğu çalışmalarla tanınan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Konya'ya gelişinin 101.yılı münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin yayımlamış olduğu mesajında; Büyük önder Atatürk’ün İstanbul ve İzmir'den sonra en çok uğradığı ve günlerce kaldığı şehirlerin başında Konya gelir. Ulu önder Atatürk, ilki 3 Ağustos 1920 tarihi olmakla beraber 13 defa Konya’mıza gelmiş ve bu ziyaretleri esnasında 33 gün Konya'da kalmıştır.

Tarihçilerin ortak görüşlerine göre Atatürk'ün  kökeninin Konya'dan Balkanlara yerleştirilmesi hasebi ile Konya'lıları hemşerisi sayan Atatürk, Sedirler Mahallesinde ikâmet eden Hacı Hüseyin Ağa ve eşi Akife Hanım'ı analığı ve babalığı olarak kabul etmesi ve yazıcı çavuşunun kızı Rukiye'yi manevi evladı olarak kabul etmesi yine Atatürk'ün Konyamıza verdiği önemin en büyük nişanesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kuruluş felsefesini idrak edemeyen bazı şer odakların zaman zaman gündeme getirmiş olduğu Atatürk'ün Konya'yı cezalandırdığı ve Atatürk'ün Konya'yı sevmediği gibi safsatalar tarih nezdinde yok hükmünde olduğu hiçbir zamanda Atatürk’ün Konya sevgisini gölgeleyemeyecektir.

 Atatürk’ün 4 Ağustos 1920 de Konya da dediği gibi ; “Milli amaçlara ihanet eden bedhbahtlar yine milletin iradesiyle cezalarını bulacak, hatalarını anlayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve şükran duygularımla yâd ediyor, O'na ve Kahraman Silah Arkadaşlarına, geçmişten günümüze bedenini ve ruhunu bu kutlu topraklara ve aziz Milletimize adayan aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.