1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Şahin’in e-kitapları ilgi görüyor
Şahin’in e-kitapları ilgi görüyor

Şahin’in e-kitapları ilgi görüyor

Ömrünü bilim ve yazıya adayan gazetemiz yazarı Lütfi Şahin’in e-kitapları ilgi görüyor. Şahin’in Osmanlı’nın Kanlı Tarihi, Osmanlı’nın Gizlenen Tarihi gibi tarih kitaplarının yanı sıra bilim serisini oluşturan Ne Bilim Ya isimli 3 cilt e-kitabı da bulunuy

A+A-

Gazetemiz yazarı Lütfi Şahin’in bilimle ilgili e kitapları Ne Bilim Ya 1, Ne Bilim Ya 2 ve Ne Bilim Ya 3 kitapları okuyucular tarafından büyük beğeni topluyor. Şahin’in diğer eserleri ise Gülünü Bulan Adam, Kalbimdeki Üç Gül, Osmanlı'nın Kanlı Tarihi, Osmanlı'nın Gözyaşları Midyeden Damlaları, Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi kitapları bulunuyor.

LÜTFİ ŞAHİN KİMDİR?
1975 yılında Konya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Konya’da tamamladıktan sonra, Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. İçindeki bilim aşkı hiçbir zaman bitmeyen Şahin, bir gazetede bilim sayfasını, 2000 yılından itibaren hazırlamaya başlamış, haftalık yazdığı bilimsel makalelerle, büyük bir okur kitlesine ulaşmıştır. Almış olduğu teleskop ile geceleri yıldızları incelemiş, sahip olduğu mikroskop ile de görev yapmış olduğu yerdeki bitkilerin hücre yapılarını, katalog hâline getirmiştir. 2009 yılından itibaren, Genç Gelişim dergisi, Süper Beyin dergisi ve Beyin Gücü dergisinde makaleleri yayımlanmaya başlamıştır. 2010 yılında, ilk kitabı olan, “Midyeden Damlalar” yayımlanmıştır. 2009 yılından itibaren, makalelerini yayımlayan dergilerde, daha çok tarihî kişiliklerin özelliklerini anlatan konulara değinmiştir. Bilimin sadece fennî yönünde değil, aynı zamanda sosyal dallarında da çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Lütfi Şahin, birçok web sitesi hazırlayarak hem fen konularında hem de sosyal konularda makaleler yayımlayarak, topluma ışık tutmaya çalışmıştır. Aynı zamanda Osmanlı’daki adaletin inceliği, Şahin’i bir nevi Osmanlı hayranı yapmıştır. Tarih ile ilgili birçok eseri inceleyen Şahin, özellikle de Osmanlı Tarihi üzerine araştırmalarını artırmıştır. 2015 tarihinde Osmanlı'nın Gözyaşları (Osmanlı'nın Kanlı Tarihi) adlı eseri yayınlanan Şahin'in daha 2015 yılı çıkmadan Osmanlı'nın Gizlenen Tarihi adlı eseri de yayınlanmıştır. Bu yayınlanan eserleri yanında 5 tane de e-kitabı bulunmaktadır. Şahin’in iki oğlu ve bir kızı vardır.

YAZARIN YAYIMLANMIŞ ESERLERİ
Şahin’in bilim serisini oluşturan Ne Bilim Ya isimli 3 cilt kitabı, Gülünü Bulan Adam ve Kalbimdeki Üç Gül, isimli e-kitapları bulunuyor.

OSMANLI'NIN KANLI TARİHİ (OSMANLI'NIN GÖZYAŞLARI)-AZ KİTAP
Osmanlı tarihi, muhteşem başarıların olduğu kadar derin acıların da tarihidir. Sultanların, şehzadelerin, devlet adamlarının; bazen taht uğruna bazen de başkalarının siyasi ihtirasları yüzünden öldürülmesiyle, Osmanlı tarihinin en çok kan akan sayfaları yazılmıştır.
Bu kitabımızda; öldürülen, katledilen, tahtan indirilen, sürgüne gönderilen padişah, şehzade ve devlet adamlarından oluşan, oldukça çok sayıdaki kişinin, hüzünlü ve hazin hikâyelerini bulacaksınız. II. Abdülhamid’in “Tarih değil, hatalar tekerrür eder!” sözünü örnek alarak, kişisel ve toplumsal tarihimiz için ibret alıp, aynı hataları tekrarlamayacağımızı umuyoruz.

OSMANLI'NIN GİZLENEN TARİHİ-TUTKU YAYINEVİ
Dünyada Osmanlı kadar tarihe mal olmuş devletler çok azdır. Osmanlı tarihi en çok araştırılan ve konuşulan tarihlerden biridir.
Ona rağmen Osmanlı Devleti birçok yönüyle aydınlatılamamış bir tarihe sahiptir.
Öncelikle devletin en kudretli adamlarının; padişahların, şehzadelerin, devlet adamlarının kişisel ve özel hayatları tam bir muammadır.
İşte bu kitapta devleti yöneten, gücün sahibi insanların bir gün gelip yaşamak için yalvarmalarına neden olan olaylar anlatılmaktadır.
Sayfalarımızda öldürülen, katledilen, tahtan indirilen, sürgüne gönderilen padişah, şehzade ve devlet adamlarından oluşan, oldukça çok sayıdaki kişinin, hüzünlü ve hazin hikâyelerini bulacaksınız.
Herkesi Osmanlı'nın bilinmeyen tarihine dair acı ve dram dolu bir gezintiye davet ediyoruz.

MİDYEDEN DAMLALAR-KANES YAYINLARI
Örüntülü eğitim ve mucitlik, kubaşık öğrenme ve toplum, eğitim ve alışkanlık, çoklu zekâ, beyin fırtınası, dramanın eğitimdeki önemi… Hipnoz ve NLP teknikleri, sinir sistemi, mikroişlemci ve insan beyni, üstün zekâlı insanların özellikleri gibi pek çok konuya ışık tutan bu eserde İbn-i Sina, Piri Reis, Nasreddin Hoca, Edison gibi insanlığa hizmet etmiş bilginlerin çoklu zekâyı kullanmadaki başarıları dile getirilmiş.
Genç, yetişkin her okurun mutlaka okuması gereken bu eserde, insanoğlunun bilim ve teknolojide aldığı hızlı yolun getirdiği kolaylıklar yanında, teknolojinin hangi amaçlar için kullanılması gerektiğinin altı da çizilmiş. Midyeden Damlalar, midye içinde bir derya hükmünde./Esra BARAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.