1. HABERLER

  2. SAMSUN

  3. Şahinoğlu’ndan Almanya’ya Tepki
Şahinoğlu’ndan Almanya’ya Tepki

Şahinoğlu’ndan Almanya’ya Tepki

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, aziz Türk milletinin soylu ceddine yönelik her türlü çirkin iftiralarının hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi.Bugün Alman Parlamentosu’nda kabul...

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, aziz Türk milletinin soylu ceddine yönelik her türlü çirkin iftiralarının hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi.
Bugün Alman Parlamentosu’nda kabul edilen “Sözde Ermeni ve Hristiyan Soykırımı Tasarısı” ile ilgili OMÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, değerlendirmelerde bulundu. Tarihte, milletin farklı inanç ve kültürlere sahip pek çok mazlum millete kucak açtığını ve onları yok olmaktan kurtardığını vurgulayan Şahinoğlu, “Türk akademisyenleri olarak tüm dünyaya haykırıyoruz ki, tarihte yaşanan örneklere benzer şekilde, günümüzde de ülkelerindeki savaştan kaçan milyonlarca insana kapılarını açan, onlarla ekmeklerini bölüşen aziz halkımızı, onun şanlı tarihini hiçbir yabancı ülke parlamentosu yargılayamaz, hiçbir zaman da yargılamayacaktır ve ilgili parlamentonun aldığı karar yok hükmündedir” dedi.
Çanakkale Savaşı’nda, ülkeyi işgal etmek için gelen ve savaş esnasında yaralanan düşman askerlerine, Mehmetçik tarafından şefkatle muamele edildiğini belirten Şahinoğlu, kendisini yok etmek amacıyla gelmiş düşmanlarına bile zor duruma düştüklerinde şefkat gösteren yüce karakter sahibi Türk milletine ve onun cedlerine dil uzatanların ve iftira atanların, sadece kendilerini küçük düşüreceklerini, hatta rezil edeceklerini söyledi.
Dünyada Türk ve Japon halklarında olan bir özellikten bahseden Şahinoğlu, barış zamanında bir birinden ayrı gibi duran beş parmak, kendisine yönelen bir tehdit karşısında nasıl yumruk halini alıyorsa, Edirne’sinden Ardahan’ına kadar tüm milletin her ferdinin, kendisine yönelen tehditler karşısında sımsıkı bir araya geldiğini ve geleceğini belirtti. Suçluların kendi suçlarını başkalarına yansıtma gibi davranışsal karakteristik özellikleri olduğunu belirten Şahinoğlu, geçmişleri toplama kampı, zulüm ve işkence kavramları ile anılan ülkelerin, aziz milletin soylu ceddine yönelik her türlü çirkin iftiralarının hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını belirtti.
Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu “Bütün dünyaya adaleti ve din, dil, ırk ayrımı yapmadan insanlar arası yardımlaşma kültürünü götüren aziz milletimize ve onun şanlı tarihine dil uzatılmasına asla müsaade etmeyiz” diye konuştu.
Şahinoğlu, devlet ve millet birlikteliğine vurgu yaparak, halkın el ele vererek her türlü tehdidi bertaraf edecek güçte olduğunu ve geleceğin aydınlık olduğunu, bu nedenle halkın hiçbir zaman karamsarlığa düşmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.