1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Sallamaya Devam Ediyor
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Sallamaya Devam Ediyor

A+A-

Ekranların karşısına çıkarak elinde noter onaylı kağıdı sallayınca bıyık altından tebessüm ettim. Türk halkı alışkın sallayanlara. Geçmişte iki anahtar ve yeşil kart sallayanlar, ipi sallayarak atanlar ve vaad adı altında sallayanlar. “Başörtüsü sorununu ürkekler değil erkekler çözer” şeklinde konuşan Devlet Bahçeli'den, “Üniversite sayısını 4 katına çıkaracağım” diyen Cem Uzan'a kadar herkes bir şeyler salladı. Vaadlerini yerine getiremeyenler bir sonraki seçimde halk tarafından sallanmmadı. Ancak CeHaPe'nin Genel Başkanı olduğu iddia edilen Kılıçdaroğlu ağır bir bedel ödeyecek mi?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi" konusundaki Ankara 3. Noterliğinde 23 Mart tarih ve 02999 sayı ile vermiş olduğu taahhütname esas itibariyle vergisel yönü de bulunan bir belge. Aynı zamanda hesap uzmanı olan Kılıçdaroğlu ise olayın bu kısmını atlayarak, yaklaşık 50 lira noter masrafı ödedi. Kılıçdaroğlu'nun taahhütnamesi için ayrıca 1.7 milyon lira Damga Vergisi Ödemesi gerekiyor. Yani anlayacağınız bu seferki sallama biraz pahalıya malolacak gibime geliyor.
Ne yaparsa yapsın iktidara gelemeyeceğini bilen Kılıçdaroğlu'nun, iktidara gelmesi halinde yapacaklarını sıralaması normal. Bence “CeHaPe'Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA GETİREMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM” şeklinde noter tasdikli bir belgeyi sallaması vatandaşı daha çok etkiler. Benim asıl merak ettiğim vatandaşa bu derece sallayanları vatandaş seçimde sallayacak mı? 7 Haziran gecesi göreceğiz.

SEÇİM TELAŞI BAŞLADI YİNE...
Şeytanın “Sözcü”sünde önceki gün enteresan bir haber yer aldı. MHP, SP ve BBP arasından kurulması gündemde olan ittifak konusunda her 3 partinin el altından temas yürüttükleri ve bu üç parti arasında kurulacak olan olası ittifakın adı da “MİT (Milli İttifak)” olduğu bildirilmiş.
Evet size katılıyorum ama gülmekten katılıyorum. Neden mi? Hatırlayınız, halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yapılan ittifakı. 14 partinin yanısıra Cemaat, Amerika, Avrupa, Esed, İran, Sisi, Suudi Arabistan, Neoconlar, İsrail, Papalık. (Unuttuğumuz var mı bilemiyorum) %38 oy aldılar. Şimdi MHP, SP ve BBP biraraya gelecek ve seçim ittifakı yapacak. Bu durum basın yolu ile duyuruluyor ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kulağına kar suyu kaçırılıyor. Bahçeli, barajı geçemeyecek partiler ile ittifak yapacak ve kendi oylarıyla bu partilerin adaylarını meclise taşıyacak. Sizce bu mümkün mü? Bence değil. Aslında Cumhurbaşkanlığı seçiminde yapılan ittifakın aynısını yapsınlar. Ak Parti'nin dışında 30 parti seçime katılıyor. Tamamı birleşsin, cemaat ve yukarıda saydığımız unsurlarla birlikte güzel de bir isim bulsunlar. Milli İttifak mı dersiniz, küresel gücün Türkiye'deki uzantıları mı dersiniz. Sonra buyurun meydana. Bence şunu unutmayın: TÜRK HALKI OY KULLANDIKÇA VE SİZ BU HALKIN MANEVİ DEĞERLERİNE SAHİP OLMA-DIKÇA YEDİ DÜVEL BİRARAYA GELSENİZ BOŞ…

İKTİDAR HEVESİ OLMAYANLAR...
Ülkemiz belki de tarihinin en kritik seçimlerine hazırlanıyor. Bir yanda çözüm sürecinin tamamlanması neticesinde misyonunu bir anda yitirebilecek 2 parti, diğer yanda spekülasyonlarla beslenen ve halen liderini bulamamış, içten içe kaynayan bir parti var. Aslında hiçbirinin vatandaşın karşısına çıkıp söyleyecek sözü kalmadı. Eskiden meydanlarda her ne kadar aklı başında olmasa da bazı vaadlerde bulunulur seçmenlere şirin görünülmeye çalışılırdı. Şimdilerde bunun yerini ülkenin Cumhurbaşkanı'na saldırmak aldı.
HDP'li Demirtaş çözüm sürecinin netice vermesi halinde etkinliğini yitireceğini bilen bir siyasetçi. Söylemleri çok ilginç. Birileri “Aman, Sayın Erdoğan'ı eleştirmeyin, öfkeleniyor, öfkelenince Çözüm Süreci anında duruveriyor, atılması gereken bütün adımlar da geri plana itiliyor” diyormuş. Demirtaş efendi de bunu şöyle yorumluyor: “Düşünün ki bir ülkenin barışı, bir tek insanın, bir tek adamın psikolojisine, ruh haline bağlı duruma gelmiş. Vay halimize. Evlatlarınızın ölüp ölmeyeceğine Bay Cumhurbaşkanı'nın psikolojik durumu, ruh hali karar veriyor.” Çözüm Sürecini sulandırmak isteyenlerin başında gelen Demirtaş, seçimden önce bu hikayeyi çok anlatacak.
İktidara gelmek gibi bir hevesi olmayan ve halk tarafından güven duyulmayan siyasetçiler ya ciddi yürüyen projeleri sulandıracak yada ellerine noterden aldıkları kağıdı sallayacaklar. Başarılı olamayacaklarını kendileri de çok iyi biliyorlar.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.