1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Salyangoz Satmak !
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Salyangoz Satmak !

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da bir dergiye yapılan ve saldırı sonrası, katledilen insanlarla ilgili dünyanın tepkisi çeşitli şekillerde ve görüşler sunularak devam ediyor.
İslam’da can almak yok. İslam dini, bazı istisnai durumlar hariç şiddetle bunu yasaklamaktadır. Ancak ne yazık ki, İslam adına can alan hainler, caniler bulunmaktadır.
Şimdi Avrupa ülkelerinin hemen hepsi sanki ağız birliği etmişçesine Fransa’daki bu saldırı olayını İslam ile, Türkiye ile ilişkilendirme çabası içindeler.
Yapılan açıklamalara bakıldığında nerede ise Türkiye’yi terörist ülke gibi gösterilmektedir. Buna sözde dostlarımız ve ABD de katılmaktadır. Yapılan açıklamaların hiçbir mesnedi ve tutarlılığı yoktur. Terörist ülke kabul edilen İsrail’e bile bu isnat yapılmamasına rağmen hiç ilgisi olmayan bir durumdan dolayı Türkiye’nin Fransa olayı ile ilgili olarak ilişkilendirilmesi, akıl ve mantık dışıdır.
Bunun altında yatan gerçek ise Haçlı zihniyetidir. Fransa’da yayın yapan dergi yine İslam’a, Hz. Muhamed’e ve Türkiye’ye ağza alınmayacak yorumlar, yazılar ve karikatürler yayınladı. Bunun adı ne basın özgürlüğüdür, ne fikir özgürlüğü.
Basın ve fikir özgürlüğünün de bir sınırı vardır. Papa söylediğinde samimi ise, insanların inançlarıyla alay etmek, o inançlara hakaret etmek hiçbir dinde yoktur. Bu düpe düz İslam’a saldırıdır. Türk ve Müslüman milletiyle alat etmektir.
Bizde bir düşünce vardır. Ölümden ahtaç alınmaz ama, yine bir söz daha vardır. Azan belasını, dileyen Mevlasını bulur.
Avrupa ağız birliği etmişçesine, haçlı zihniyetini hortlatmaya çalışmaktadır. Hâlbuki yıllar önce ecdadımız bu paçavralara, bu palikaryalara dersini vermiştir. Ne var ki, bizim içimizde de bunlara yardımcı olan, bunlara çanak tutan zavallılar vardır.
Basın özgürlüğü adına yapılan bu hareketleri Türk Milleti hiçbir zaman kabul etmeyecek ve onlara da medeni ölçüler içinde, şiddet ve saldırıya kaçmadan cevabını verecektir.
Türkiye’de yayın yapan bir gazete Fransa’da yayınlanan ve Hz. Peygamber ile alay eden, karikatürler yayınlayan görüntüleri yayınladı. Bu neyin nesi olduğunu anlamak zor değildir. Bunun adı düpe düz sapık fikirlere ve İslam, Müslüman ve Hz. Peygamber’i küçük düşürmek ve onların icraatlarına katılmaktan başka bir şey değildir. Dünya’nın efendisi olan Hz. Peygambere kimse dil uzatamaz. Uzanan diller susturulur, eller kırılmalıdır.
Buna Müslüman mahallesinde salyangoz satmak denir. Ancak hiç kimse buna heveslenmesin. Bu ülkede kimseye salyangoz bu ülke insanı sattırmaz. Kimse sizin gibileri illa’da İslam’a girsin istemez.
Bütün bunları görünce aklımıza bir şey daha geliyor.
Bu dünya’da dinler arası diyalogdan bahsetmek bile abesle iştigaldir. Samimi olanlar buyursun İslam’a girsin, girmek istemeyenlerde kendi dinlerini yaşasınlar.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.