1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ‘Sanatla Sağlığa Sergisi Açıldı’
‘Sanatla Sağlığa Sergisi Açıldı’

‘Sanatla Sağlığa Sergisi Açıldı’

Psikolojik rahatsızlık yaşayan hastalar, TRSM’de uygulanan çağdaş tedavi yöntemleri ile adeta hayatlarına yeniden başlıyorlar.

A+A-

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların el emeği ürünlerinden oluşan ‘5. Sanatla Sağlığa’ sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı açıklamada psikolojik sorunlar yaşayarak hem kendine hem de çevresine zarar veren hastaların tedavi
edilmesinin yalnızca hasta ve ailesi için değil toplum huzuru için de oldukça önemli olduğunu vurguladı. Asırlar öncesine dayanan yöntemler ile çağın modern tedavi metotlarını birleştirerek ruhsal hastalıkları tedavi etmeye çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Koç, günümüz ruh sağlığı politikalarının hastane temelli uygulamalardan toplum temelli uygulamalara doğru değiştiğinin altını çizdi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak ruh sağlığı politikalarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı’da, TRSM’ler ile ağır ruhsal bozukluk yaşayan hasta ve ailelerinin yeniden topluma kazandırılmasının önemine değindi. Parlayıcı, “Ruhsal problemler yaşayan vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini sunmak bizler için son derece önemlidir. Bu nedenle hiçbir maddi fedakârlıktan kaçınmayarak bu merkezlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız, hastanemizin sunduğu bu imkandan sıkıntı çeken tüm vatandaşlarımızın yararlanmasıdır” dedi.
Konuşmaların ardından, TRSM hastalarının uğraş terapisi çerçevesinde yaptıkları resim ve el sanatlarından oluşan sergiyi gezen idareciler hastalarla da bol bol sohbet etme imkânı buldular. SergiAçılışına TRSM’de tedavi gören hastalar, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Halit Karaca, Psikiyatri Kliniği Şefi Doç. Dr. İbrahim Eren, Halk Sağlığı İl Müdür Yardımcısı Dr. Sekkan Fındık, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Fatih Özyılmaz, Selçuklu Halk Eğitim Müdürü Metin Mut, ve çok sayıda davetli katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.