1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. SAPKINLARIN ÇIĞIRTKANLIĞI
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

SAPKINLARIN ÇIĞIRTKANLIĞI

A+A-

Şunu unutmayayım ve aklımızın silinmeyecek yerine kaydedelim. Sığ derede yüzmekte zorlananlar, engin denizlere açılmaya cesaret edemez.
MÜSLÜMAN GÖRÜNEN,
MÜSLÜMANLIKTAN GEÇİNEN,
MÜSLÜMANLIĞI İSTİSMAR EDEN,
GENETİK GELİŞMESİNİ TAMAMLAYAMAMIŞ,
KİMLİK, KÖKEN, KİŞİLİK BUNALIMI YAŞAYAN,
Türkiye›de Arap kökenlilerin ve nemalanan hırsız, yalancı, İslamcı Arapçıların çığırtkanlıkları sürüyor....
Türk Milleti  uyanık olmalıdır. Bu yukarıda saydığım şeyler dün vardı, bugün var, yarında olacaktır. Bunların tatlı sözleri sizlerin hoşuna gidebilir. Unutmayalım ki, gerçekler acıdır. Yine unutmayalım ki, bunların dileri Tilki’nin karganın ağzındaki peyniri alabilme ustalığıdır. 
Protesto eden tiplere, TV›de papağan gibi aynı şekilde konuşan siyasetçi, akademisyen tiplere dikkat edin.. 
Gazetelerde aynı şeyleri yazanların tiplerine konuşmalarına dikkat edin...
İlginç   ama gerçek, Birçok Arap ülkesinde protesto yok...Ya da biz duymuyoruz.
Ciddi Arap siyasetçiler, akademisyenler konuşmuyor yazmıyor.. 
İnsanların kafasını karıştırıyorlar.. Hala neyin günah neyin günah olmadığına karar veremediler.. Her İslamcı kendine göre bir İslam›ı anlatıyor, yaşıyor, savunuyor..
Bunlardan bazıları da dini yenilediklerini,  1400 yıl öncesinden bu güne çok şeyleri değiştiği, kendilerine de “Dinde reformcular “ demektedirler. Saf, temiz, imanlı kafaları karıştırıyorlar.
 Bu masum, mazlum ve biçare insanların sözcülüğünü, seslerinin dünyaya duyurulmasını bakıyorum da  sadece Türk Devleti, Türk hükümeti yapıyor. Diğer sözde İslam- Arap ülkeleri, sözde medeni dünya sadece seyrediyor, göstermelik açıklamalarla işi geçiştiriyorlar. Kulaklarını kapatıyorlar. Gözlerini yumuyorlar. Yazıklar olsun. İnsanlık bu mu ? 
Arap sahtekârlar, Araplaştırma faaliyetleri için milyarlarca dolar akıtıyor.Ancak İslam’a yapılan saldırılarda tıssss…
Middle East Monitor haber sitesinin Arap basınına dayandırdığı habere göre Suudi Arabistan yönetiminin ülkedeki medya kuruluşlarına söz konusu karar hakkında çok fazla yayın yapmamaları konusunda uyarıda bulunduğu belirtildi.
Talimatın ülkede bulunan Tv, radyo ve gazete yöneticilerine gönderildiği ifade edildi.Öte yandan Ürdün›de bulunan Suudi Arabistan ve Bahreyn elçilikleri, Ürdün›de ABD›ye karşı devam eden protestolara karşı vatandaşlarını uyararak, gösterilere katılmamaları çağrısında bulundu.
İslam dini ile Araplar; Arap olmayan Kuzey Afrika›yı, Mısır›ı, Suriye›yi, Irak›ı Araplaştırdılar..İşte halleri ortada…
Halbuki, İslam’a en büyük hizmeti Türklerin yaptığını,  Selçuklular ve Osmanlıların nasıl İslam için savaştığını ve savaşmaya devam ettiğini, Selçukluların Haçlı  seferlerini nasıl kestiklerini bilmiyorlar galiba…
Bunlar İslam dünyasında NİFAK ektiler.
Her İslam ülkesinde ayrı bir İslam anlayışı, düşüncesi yaşamı var.Bunları görmek için, bilgili, görebilen  ve kutsal toprakları gidip oraları, onların yaptıklarını görenler daha iyi anlamaktadırlar.
Daha yakın geçmişte  Avrupa’nın göbeğinde  Bosna’da ,Afganistan, Doğu Türkistan da Müslümanlar katledilirken, Libya’da, Mısır’da, Suriye’de, Irak’da Müslümanlar birbirini katlederken kim kime destek verdi? Belleklerini bir zorlayın. Bazı şeyleri daha iyi hatırlayacaksınızdır.
Bakınız, yine Atatürk’ün İslam ve Küdüs’e sahip çıkışını bu satırlara taşıdık. Bu alındı, Yeni Şafak Gazetesinden Fazıl Şahan’a aittir. Yalnız bir şeyi de ben ilave edeyim ki, Atatürk’e çeşitli biçimde dil uzatanlarında kulakları çınlasın.
İşte Atatürk’ün  Kudüs için resti.
İslam dünyası ve Türkiye için her dönem büyük bir öneme sahip olan Kudüs ve Mescid-i Aksa için Gazi Mustafa Kemal Atatürk›ün Avrupa›ya rest çektiği ortaya çıktı.Atatürk’ün 1937›de TBMM›de yaptığı bir konuşma uluslararası arenada gündeme geldi.
Atatürk’ün Avrupa’ya Filistin konusunda ültimatom verdiğini gösterir açıklamaları şöyle: Biz vakıa bir kaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerini Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet’e lakayt olmakla itham edildik.
Fakat bu ithamlara rağmen Peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bu gün kanımızı dökmeye hazırız. Avrupa›nın bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam âleminin ayaklanıp icraata geçeceğinden şüphemiz yoktur.»
Türkiye’de kumpasın ihanetlerini, hainliklerini birlikte sergileyenler kimler olduğuna bir bakın.İslamcı  görünen örgütler arasında ayrım yapan, yandaş örgüt katliamına cevaz veren ses çıkarmayan destek olanlarla, karşı çıkanlar Müslüman kardeşliğinde olabilir mi?
dursun-seyisin-kosesine-girecek.jpg

Bu yazı toplam 416 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.