1. YAZARLAR

  2. Hakkı Balcı

  3. ŞAPTAN OLUR MU ŞEKER…
Hakkı Balcı

Hakkı Balcı

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞAPTAN OLUR MU ŞEKER…

A+A-

Sabahın seherinde göz attığım tweet sayfamda izlediğim bir video nerde bu devlet? Dedirtti bana…
Ülkemizin ve milletimizin yaşadığı bütün olağanüstü hallerde hançerini çıkarmakta mahir Fatih Portakal yine yapmış yapacağını…
Rusaleyn’e giren Mehmetçiklerimizin ypg karargahına astığı Türk bayrağına ordumuza, devletimize çok bilmiş tavırları ile ayar veriyor.
Tabi bu durum bizi aldatmasın. Çünkü Portakal ayar verecek zeka düzeyinde bir varlık değil. Bu akıl onun ağabeylerinin yaptığı haberlerin ve emirlerinin gereğidir. 
Fatih portakal efendi bangır bangır bağırırken; Seydişehir’de bir öğretmen gözaltına alındı. Yaşı göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı. Konya’da ise benzer suçtan bir tutuklama söz konusu. 
Hakikaten bu ne yaman çelişki?
Kaldı ki Portakal’ın bu yaptığı ilk değil…Aleni Türkiye karşıtlığıyla bildiğimiz Amerikan sermayesi tarafından finanse edilen FOX TV'nin sümsük sunucusunun ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik konularda Türk ordusunu pervasızca işgalci gibi göstermesinin bedeli yok mu?.
Bu fox şımarığı, aferin delisi; Amerika, Afganistanı, ırakı’ı, Suriye’yi işgal edip bayrağını dikerken onlara; ‘işgalcisiniz’ dedi mi? 
Cem Yılmaz’a ceza veren bu millet portakalı neden protesto etmez ki? Muhalefet ve bütün argümanları neden bu tiplere tepki göstermez ki?  
Washington portakalı bu ikiyüzlü sunucu Fransa’da ki sokak olaylarında da halkı galeyana getirmeye çalışmış ve "Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan, endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası." Diyerek Fransa’daki sokak olaylarını fırsat bilerek ülkemizi karıştırmaya çalışmıştı.
Öldürülen teröristlere bile başsağlığı dileyen ülkemizdeki her olumlu gelişmeye çomak sokan portakalın dokunulmazlığının perde arkası nedir? Doğrusu kanıma dokunuyor.
Ya; Amerikan beslemesi fox tv’den beslenen bu adamı izleyen siyasi nefreti yaşam tarzı haline getirmişlere ne demeli? Haber alacak kanal mı kalmadı, portakal sümsüğünden başka izleyecek sunucu mu yok? Bu gaflet bizi nerelere götürüyor düşünmüyor musunuz?  Hülasası;
Neredeyse herkesin birbirini ‘Fetöcülük’, ‘hırsızlık’, ‘teröre destek vermekle’, ‘şeriatçılık’,‘batı şakşakçısı’, ‘yandaş’, ‘liboş’... diyerek siyasi ikbal ya da tartışma da haklı çıkabilme basitliğinde kolayca suçluyor olsa da tarihimizin azımsanmayacak sayıda haini içinde barındırdığı da bir gerçektir.
Düşüncenin, erdemli olmanın, ideoloji, saygı, hak, hukuk ar ve namus gibi kavramların konuşulması gerekirken bugün ihanetleri ve yolsuzlukları, hırsızlıkları konuşuyorsak; bu durum ülkemizin, milletimizin sosyal çöküşünün de en net gerçeğidir…
Bu anlamda kimseye kolayca, hele hainlik gibi bir sıfatlama da bulunmam ama bardağı taşıranlara karşı duran hukukun ya da seçen hukukun artık harekete geçmesi gerekir.
Çünkü huylu huyundan hain hainliğinden vazgeçmiyor.
Washington portakalının ülkemizi milletimizi karıştırma, nifak sokma hakkı mı var? 
GÜNÜN SÖZÜ YAZININ ÖZÜ
“Şaptan olur mu şeker cinsini öptüğüm sinsine çeker”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.