1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Sarp, İda Anka…Bunlar  Neyin Adı Kanka!?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Sarp, İda Anka…Bunlar  Neyin Adı Kanka!?

A+A-

Sarp, İda, Anka, Hisar, Bora, Atak, Altay, Levent, Sage, Atmaca, MPT-76…Bir televizyoncu eline mikrofon alsa bir kameramanla sokağa çıksa ve yukardaki kelimeleri vatandaşlara sorsa;
-Sarp nedir?
-İda ne demektir?
-Hisar size ne hatırlatıyor?
-Bora, Atak, Altay, Levent, Sage, Atmaca… Bu isimler, bu kelimeler hakkında bir bilginiz var mı ? Dese sanırım büyük bir çoğunluk, “ bilmem!” diyecektir veya yanlış cevap verecektir.
17 Yıllık bir iktidar. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş oranda büyük yatırımlar, (eğitimde, sağlıkta, ulaşımda) devasa hizmetler( köprüler, yollar, otobanlar, İst. Havalimanı, YSS köprüsü, MARMARAY, HIZLI TREN, AVRASYA TÜNELİ, Kıbrıs’a su, Mavi Tünel, hava limanları üniversiteler…) 200 Yıldır içten ve dıştan tüm etkin ve yetkin güçlerin elbirliği ile çalışıp çabalayıp oluşturduğu asırlık bir komplekse arta arda indirilen darbelerden sonra kazanılan zafer.
Kişi başına düşen araba sayısındaki artış,  kişi başına düşen milli gelirdeki yükseliş… Cumhuriyet tarihi boyunca görülmeyen bir ekonomik gelişme: doların 1, 40 lara kadar düşmesi faizlerin %4 lere gerilemesi(Haziran 2013) Artan refah , (yeme içme giyme ev ve araba kalitesindeki ve sayısındaki artış) Seyahat edenlerin oranındaki yükseliş, Uçağa binenlerin, yurt dışı seyahate çıkanların oranlarındaki artış. Milli savunma sanayindeki yerlileşme oranındaki yüz ağartıcı rakamlar.Terör örgütlerine vurulan pençeler. PKK’ yı iyi niyetli açılım vitesinden sonra (uslanmaması üzerine) tekdir ve  kötek vitesleri ile yurt içinde yok etme Irak ve Suriye de sıkıştırma.
Yurt içinde bunlar olurken “Dünya 5 ten büyüktür” diyerek dünyayı kaplayan zulüm sistemine başkaldırma. Tüm dünyayı korkutan İsrail canavarına “ONE MİNUTE” çekerek mazlumları/dünyayı bu korkudan birazcık olsun kurtarma. ABD nin tüm baskılarına ve şantajlarına rağmen s- 400 konusu başta olmak üzere birçok konuda batıya kafa tutma… Kendini medeni, kendini dünyanın efendisi zanneden batılı ülkelere haddini bildirme… Tüm bunları yapan bir iktidar muhteşem bir iktidardır. Bu yapılanalr bu gün b,le takdir görüyor. Eğer öyle olmasa  yani bu gün anlaşılmasa bile bu yapılanalrı tarih yazacaktır. Siz bakmayın Türkiye’deki kendini solcu, aydın, modern, çağdaş… Zannedip Erdoğan düşmanlığından dolayı ABD nin yanaşması olan döneklere. Dünyadaki gerçek solcular, mazlum milletler,  Erdoğan’a ve Türkiye’ye gıpta ile bakmaktalar. Maduro solcu mu?  Solcu. ABD ile büyük bir kavganın içinde mi ? İçinde Ona kim yardım ediyor bu kavgada? Erdoğan ve TÜRKİYE . Gerçek bir solcu bu mücadelede kimin yanında olması lazım? Erdoğan’ın. Bizimkiler ne yapıyor? I love you abd diyor. Pkk güya komünist güya stalinist. Türkiye’nin emperyalizme karşı mücadelesinde kimin yanında bu yoldaşlar? ABD’nin. Mısırda darbeyi, Afrika’da mazlumlara zulmü kim destekliyor, kim karşı çıkıyor? Erdoğan sayesinde sadece Türkiye değil,  tüm dünyada hakikatten yana, haktan yana, adaletten yana olanlarla,  zulümden, haksızlıktan yana olanlar karpuz gibi tam ortadan ikiye bölünmüş durumdalar.   
Hiçbir iktidar, hiçbir lider, hiçbir devlet/hükümet “yüzde yüz doğru yüzde yüz iyi” olamaz. Yanlışlar ve doğrular iç içedir. (hükümetin başlıca yanlışlarını ben sayayım: 6284 kanunu, işsizliğe çare bulamama, mensuplarının şımarıklığı, kamudaki israf….)Buradaki ölçü şudur: iyileri/doğruları, yanlışlarından/kötülüklerinden fazla ise desteklenir ve “ iyi”  denir. Tersi ise desteklenmez ve “kötüdür” denir.
Gelelim girişteki soruların cevabına. Allah şükür onlar Türkiye’nin ürettiği milli silahların adlarıdır. Altay, Tankımızın, Atak, helikopterimizin, ANKA- İHA’mızın, Bora ve Hisar füzelerimizin, İDA deniz aracımızın… Adıdır

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.