1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SAVDES-SEN hak aramaya devam ediyor
SAVDES-SEN hak aramaya devam ediyor

SAVDES-SEN hak aramaya devam ediyor

(SAVDES-SEN) Genel BaTuncay Cengiz, “Sivil devlet memurları, çalışma koşulları ve disiplin hukuku açısından diğer memurlardan ayrıdır. Bunun bir karşılığının olması gerekirken, maalesef ne mali ne de sosyal haklar açısından bir karşılık göremiyoruz” dedi.

A+A-

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Genel Başkanı Tuncay Cengiz, “Sivil devlet memurları, çalışma koşulları ve disiplin hukuku açısından diğer memurlardan ayrıdır. Bunun bir karşılığının olması gerekirken, maalesef ne mali ne de sosyal haklar açısından bir karşılık göremiyoruz” dedi.
Toplantılar için tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Cengiz, “Gündemimizde sivil devlet memurlarından oluşan üyelerin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik talepleri yer alıyor. Sivil devlet memurları, çalışma koşulları ve disiplin hukuku açısından diğer memurlardan ayrıdır. Bunun bir karşılığının olması gerekirken, maalesef ne mali ne de sosyal haklar açısından bir karşılık göremiyoruz. Eşit işe
eşit ücret politikası bizim için de geçerli olmalı. Bizler askeri disiplin kuralları çerçevesinde mesai mefhumu gözetmeden ve herhangi bir mesai ücreti veya bunun karşılığında izin gibi karşılık almadan çalışmak suretiyle, eşit iş yapmadığımız bilinmelidir” dedi.
926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun EK-17/C maddesi kapsamında verilen ek tazminatını tekrar istediklerini ifade eden Cengiz, “Ayrıca, yaptığımız görevler ve taşıdığımız riskler nedeniyle, bu kurumlarda çalışıp da faydalandırılmayan tek zümre olarak, sivil devlet memurlarına da fiili hizmet süresi zammının verilmesini istiyoruz. Hak aramak onurdur. Onurunuza sahip çıkın. Birlikte yürüyelim, birlikte başaralım. Hem ülkemiz hem de
camiamız için güzel günler yakın” diye konuştu. UFUK KENDİRCİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.